آفتاب

چهارده روایت از نویسنده محافظه‌کار انگلیسی

چهارده روایت از نویسنده محافظه‌کار انگلیسی

مجموعه داستان‌های افشاگر، با قلم جفری آرچر و ترجمه شیما الهی و توسط انتشارات چترنگ، روانه بازار کتاب شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جفری آرچر حدود یک دهه پس از آخرین مجموعه‌ داستانش، با روایت‌های جذاب و گیرای افشاگر مخاطبانش را با همان قلم خاص خودش مهمان تجربیات سفرهایش به جای‌جای جهان می‌کند. در این مجموعه به تماشای روایت‌های ناب کارآگاهی از ناپل، زنی که در دهه ۱۹۳۰ به دنبال برابری حقوق است، پسری که به منبع ثروت بی‌کران پدرش پی می‌برد و سایر شخصیت‌های منحصربه‌فرد آرچر می‌نشینید.

داستان‌ها دربرگیرنده مجموعه سفرهایی‌ست که نویسنده از انگلستان، هندوستان تا آفریقای جنوبی و دیگر سرزمین‌ها داشته است که به روایت خود آرچر، برخی حاصل مشاهدات مستقیم و تجربه‌های شخصی خود اوست و بخشی دیگر حاصل تخیلات نویسنده است.

مجله تایمز درباره نویسنده انگلیسی افشاگر می‌گوید: «احتمالاً جفری آرچر بهترین قصه‌گوی معاصر محسوب می‌شود.» او همواره با آثارش لذت و شگفتی به همراه می‌آورد. نشر چترنگ از همین نویسنده مجموعه‌داستان داستان‌های گربه‌ای را نیز منتشر کرده است. این کتاب را نشر چترنگ، با ترجمه شیما الهی در ۲۳۰ صفحه منتشر کرده و با قیمت ۳۲ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار داده است.

بخشی از متن یکی از داستان‌ها را باهم می‌خوانیم: «مجموعه‌دار دوباره سیگارش را روشن کرد، ذره‌بین را برداشت و تمبر سه‌گوش دماغه امید نیک متعلق به سال ۱۸۷۴ را بررسی کرد.

فروشنده گفت: قبلاً گفته‌بودم این تمبرها جفت‌اند، پس مال تو تک نیست.

چند؟

ده هزار فرانک.

مجموعه‌دار چک را نوشت و پکی به سیگارش زد. اما خاموش شده بود. کبریتی برداشت، آن را روشن کرد و تمبر را آتش زد.

فروشنده با ناباوری به سوختن و دود شدن تمبر خیره ماند.

مجموعه‌دار لبخند زد و گفت: اشتباه کردی دوست من، تمبر من تک است.»

جفری آرچر، سیاستمدار محافظه‌کار بریتانیایی است که بیش از شش سال سابقه نمایندگی مجلس عوام انگلستان و همچنین به مدت دوسال نیز، معاونت حزب محافظه‌کار انگلیس را در دوران صدارت مارگارت تاچر برعهده داشت.

 

 

 

 

کد N2164425

وبگردی