آفتاب

بررسی یک شایعه به بهانه درگیری در بازی الزورا - ذوب آهن؛ ورزشگاه کربلا را ایرانی‌ها ساخته‌اند؟

بررسی یک شایعه به بهانه درگیری در بازی الزورا - ذوب آهن؛ ورزشگاه کربلا را ایرانی‌ها ساخته‌اند؟

در صحبت‌های بازیکنان ذوب آهن ادعایی مطرح شده که در چند وقت اخیر بارها شنیده شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، ذوب آهن در هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روز گذشته در ورزشگاه کربلا به مصاف الزورا رفت و با تساوی 2-2 در پایان بازی توانست جواز صعود به مرحله بعد را بگیرد.

در پایان این بازی تعدادی از تماشاگران حریف به زمین بازی ریختند و با بازیکنان ذوب آهن به درگیری فیزیکی پرداختند و در این میان شاهد موضع‌گیری‌های تند چند بازیکن ذوب آهن علیه تماشاگران حریف بودیم.

یکی از این اظهار نظرها مربوط به پست اینستاگرامی رشید مظاهری است که در بخشی از آن گفته بود در ورزشگاهی که با پول ایرانی‌ها ساخته شده امنیت جانی نداشتند.

ماجرای ساخته شدن ورزشگاه کربلا توسط ایران از زمانی که پروژه ساخت آن راه اندازی شد، سر زبان‌ها افتاد و دست به دست چرخید و عده‌ای به گمان حقیقت داشتن آن، بازنشرش دادند ولی این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد.

ورزشگاه کربلا که ورزشگاه اختصاصی باشگاه الزورا است، توسط شرکت بهادر کول ترکیه ساخته شده است و در کنار آن پیمانکار شهرداری تهران هم مشغول ساخت یک ورزشگاه در بغداد است که پروژه آن منجر به اشتغالزایی برای 450 نفر شد که البته این پروژه از هفته قبل بخاطر عدم پیشرفت کافی فعالیتش توسط وزیر ورزش عراق متوقف شد. این را هم باید ذکر کرد که نیروهای ایرانی فقط ساخت ورزشگاه را بر عهده داشتند و هزینه‌هایش با دولت عراق بود.

لازم به ذکر است که کسی از رفتار تماشاگران تیم میزبان و پایین بودن امنیت ورزشگاه کربلا دفاع نمی‌کند ولی مطرح کردن مطالب دور از واقعیت در این میان حاصلی جز افزایش تنش‌ها نخواهد داشت.

کد N2163370

وبگردی