معرفی پلی ران اتصال

صنعت ساختمان,آبرسانی کشور,معرفی پلی ران اتصال,تجهیزات آبرسانی شهری,تولید اتصالات پلی اتیلن,لوله و اتصالات پلی اتیلن,اتصالات آهنی آبرسانی,پوش فیت پلی ران,کاربردی ترین نوع اتصالات پلی اتیلن,احمدی پلی اتیلن

امروزه با رشد صنعت ساختمان و با افزایش توان آبرسانی کشور به شهر ها و روستاها در اقصی نقاط ایران نیاز به تجهیزات آبرسانی شهری و روستایی بصورت روز افزونی قابل لمس می باشد.

امروزه با رشد صنعت ساختمان و با افزایش توان آبرسانی کشور به شهر ها و روستاها در اقصی نقاط ایران نیاز به تجهیزات آبرسانی شهری و روستایی بصورت روز افزونی قابل لمس می باشد. تغییرات در سیستم آبرسانی در طی ادوار از اتصالات آهنی و چدنی به اتصالات پلی اتیلن یکی از راه های گذار به سمت مدرنیته کردن اتصالات بوده است. با همت مهندسین و کارآفرینان و با توجه به منابع عظیم نفت و پتروشیمی در ایران شرکت های تولید کننده زیادی در جهت تولید اتصالات پلی اتیلن شامل انواع اتصالات آبرسانی مسکونی، صنعتی و کشاورزی در سطح کلان بوجود آمدند. از جمله بزرگترین تولید کنندگان ایرانی اتصالات پلی اتیلن که دارای کلیه استاندارد های جهانی تولید بوده و محصولات پلی اتیلن این شرکت به اقصی نقاط دنیا نیز صادر میشود پلی ران اتصال می باشد. این واحد صنعتی از اواخر دهه پنجاه میلادی آغاز به کار نمود و با گذر زمان و با به روز رسانی دستگاه ها و افزایش دقت تولید توانسته است قدمی شایسته در بهبود کیفیت اتصالات پلی اتیلن در ایران بردارد.

لوله و اتصالات پلی اتیلن


اتصالات آهنی آبرسانی در طی زمان و تحت تاثیر رطوبت و گرما دچار زنگ زدگی و پوسیدگی شده و در در نهایت به ترکیدگی لوله ها می انجامیدند. ابتدایی ترین جایگیزین برای لوله و اتصالات آهنی برای جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی استفاده از لوله و اتصالات استنلس استیل می بود که با توجه به خاصیت زنگ زدگی استیل تحت تاثیر نمک های محیطی حتی با سرعت اندک و قیمت بسیار بالای فلز استیل که به سبب وجود درصد بالایی کروم و نیکل در ساختار آن می بود گزینه مناسبی محسوب نمیشد. لوله و اتصالات پلی اتیلن که امروزه بصورت کامل جایگزین اتصالات آهنی شده است نه تنها محدودیتی در استفاده در مناطق مرطوب ندارند بلکه اولا سبک تر بوده و با توجه به قابلیت انعطاف بالا حمل و انتقال آنها سریعتر صورت می پذیرد. علاوه بر این لوله و اتصالات پلی اتیلن قیمت مناسب تری داشته و اتصال کم صدا تری را نیز بوجود می آورند. لوله و اتصالات پلی اتیلن تولید شرکت پلی ران بسیار گسترده بوده و متناسب با درخواست صنایع ساختمانی، آبرسانی، آب و فاضلاب و کشاورزی در سایز ها و گرید های مختلف پلی اتیلن با مقاومت فشار آب مختلف طراحی و تولید میشوند.

پوش فیت پلی ران


یکی از کاربردی ترین نوع اتصالات پلی اتیلن پوش فیت می باشد. پوش فیت پلی ران که با دانسیته 933 کیلوگرم بر متر مربع و از پلی پروپیلن با تنسایل خستگی 39 و تنش تسلیم 40 نیوتن بر میلیمتر مربع تولید شده است در دو نوع پوش فیت معمولی و پوش فیت سایلنت (بی صدا) تولید میشود. پوش فیت سایلنت پلی ران که بیشتر برای مصارف ساختمانی در جهت کاهش صدا در انتقال آب ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد صداهای ناشی از جریان آب را تا کمتر از 17 دسی بل کاهش میدهد و انتخابی بسیار مناسب برای ساختمان ها محسوب میشود. تنوع پوش فیت پلی ران در طراحی از نظر شکل و زاویه اتصال شامل زوایای 15، 30، 45، 67، 87 درجه بوده و طول تولیدی طبق نوع اتصال تغییر کرده و به 3 متر نیز میرسد. استفاده از مواد اولیه پلی اتیلن مرغوب در گرید های مختلف PE80 , PE100 محصول صنایع پتروشیمی ایران سبب کیفیت بالای محصولات پلی ران و طول عمر مناسب پوش فیت پلیران شده است. مواد اولیه بکار رفته در تولید پوش فیت پلی ران توان مقاومتی بسیار بالایی در برابر ضربه و تنش های حرارتی محیطی دارند و متناسب با شرایط سخت محیطی تولید شده اند.

کد N2159636