نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها:

خصم دشمن را در مقابل سپاه با عزم و وحدت بی اثر می کنیم

اجتماعي,شوراي عالي استان ها,سپاه,استان فارس

تهران- ایرنا- نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها گفت: مردمی هستیم که خصم دشمن در مقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را با عزم بیشتر برای فشردن دست وحدت در دست یکدیگر بی‌اثر می‌کنیم و بزرگترین سپر دفاعی ما همبستگی ماست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا محمد امین مهرورز روز چهارشنبه در نطق پیش از دستور خود در هفدهمین جلسه شورای عالی استان ها که در ساختمان مجلس قدیم برگزارشد، افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب از نسل جوانی سخن به میان می‌آورد که به تعبیر ایشان پا به میدان عمل می‌گذارد تا بخش دیگری از جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی را آغاز کند.
وی خاطر نشان کرد: به عنوان یکی از همان افرادی که پا به میدان عمل گذاشته است به خوبی دریافته‌ام که تعبیر ظریف رهبر معظم انقلاب در به کار بردن عبارت جهاد بزرگ در این بیانیه تا چه اندازه برخاسته از واقعیت‌های موجود جامعه است.
نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: راهی بس دشوار و پر از ناملایماتی‌ها در برابر ما وجود دارد برای رسیدن به جهاد بزرگ که بدون گذر از آنها امکان تحقق وجود ندارد و البته ما نسل جوان و حضور یافته در این میدان همچون گذشتگان خود که در میدان‌های دیگری برای سربلندی ایران عزیز پا به میدان جهاد گذاشتند سال‌ها است که لباس رزم خود را برای حضور در میدان جدید بر تن کرده و رزم آگاهانه در این میدان جهادی را آغاز کرده‌ایم.
وی ادامه داد: در شرایط امروز جامعه این عرصه جهادی در دو جبهه متفاوت به صورت بارز و مشخص بروز و ظهور یافته است.
مهرورز گفت: از یک سو تحریم‌های خصمانه و بی‌سابقه‌ای که با کج اندیشی بعضی از همسایگان در سطح بین‌المللی انجام می‌شود و از سوی دیگر پاره‌ای منفعت‌طلبی‌ها، بی‌تدبیری‌ها و بی‌عدالتی‌های داخلی نیز به آن اضافه شده است.
نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: مجموع این دو باعث شده فشار مضاعفی بر بدنه اجتماعی مردم سرافراز ایران عزیز وارد شود.
وی تأکید کرد: با این وجود خطاب به هم رزمان خود در میدان جهاد جدیدی برای برداشتن گام دوم انقلاب خطاب و به شما نمایندگان مردم و به رهبر معظم انقلاب اعلام می‌کنم که ما به پشتوانه خرد و عقلانیت ملت و آموزه‌های دین مبین اسلام در برابر هر دو جبهه ایستاده‌ایم.
مهرورز تأکید کرد: ما مردمی هستیم که آلام برخاسته از سیل طبیعت را آن چنان که در شیراز و استان فارس و سایر نقاط کشور شاهد بودیم به سیل مهربانی و همبستگی بیشتر تبدیل کردیم.
نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها افزود: در هر مصیبتی که متوجه ما کرده‌اند بیش از گذشته شانه به شانه یکدیگر سپرده‌ایم، بنابراین با هر جریانی چه به دنبال تجزیه و تفکیک، چه در داخل و چه در خارج از کشور و در هر سطحی که باشد مقابله‌ای جدی خواهیم داشت.
مهرورز ادامه داد: این تجزیه‌ها و تفکیک‌ها و صدمه زدن به عرصه ملی می‌تواند حتی صدور یک بخشنامه حساب نشده و یا مغرضانه در یک دستگاه دولتی و نهاد عمومی باشد تا برخی اقدامات پیچیده و برنامه ریزی شده توسط دشمن داخلی و خارجی برای برهم زدن وحدت ملی باشد.
نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: گرچه این روزها هم نسل‌های من یعنی جوانان و مردمی که بنده نمایندگی آنها را بر عهده دارم با مشکلات عدیده‌ای همچون بیکاری، گرانی بی رویه اقلام، مشکلاتی مانند سلامت و بهداشت، رکود طرح‌های زیرساختی، احداث بیمارستان‌ها، احداث مجتمع‌های بزرگ صنعتی مواجه هستند، اما تفاوت مشخصی است میان مردم امیدوار و حل این مشکلات و مردم ناامید از حل آنها.
وی تصریح کرد: مردم امیدوار همان مردمی هستند که در هر یورش ناجوانمردانه‌ داخلی و خارجی در این میدان جهاد دست در دست یکدیگر می‌گذارند و سیل و تحریم‌ و زلزله و عملیات خصمانه تروریستی را ناکام می‌گذارند، اما همین مردم امیدوار اگر در مسائل عمومی جامعه کنار گذاشته شوند در آینده معلوم نیست که چه خواهد شد.
مهرورز گفت: بنده به عنوان سرباز میدان جهاد برای برداشتن گام دوم انقلاب ذیل منویات مقام معظم رهبری و به نمایندگی از مردم استان فارس اعلام می‌کنم که با دلگرمی به حضور مقتدایی همچون رهبر معظم انقلاب و هم رزمانی همچون جوانان بالنده و مستعد ایران زمین تمام قد در مقابل دشمنان خواهیم ایستاد.
اجتمام*2181*1193
کد N2156605