دکتر روحانی از روستای زلزله‌زده «دره‌ ژاله» بازدید کرد

اجتماعی,رییس جمهوری,زلزله,ثلاث باباجانی

کرمانشاه- ایرنا- رئیس جمهوری روز چهارشنبه پس از افتتاح تعدادی از طرح‌های زیربنایی و توسعه‌ای استان کرمانشاه در حوزه آب، از روستای زلزله‌زده «دره ژاله» بخش ازگله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، در زلزله سال گذشته روستای دره ژاله به صورت کامل تخریب شد به طوری که 63 واحد مسکونی این روستا، کاملاً از بین رفت و 20 واحد نیز خسارات عمده دید اما اکنون تمام واحدهای تخریب شده این روستا به صورت کامل بازسازی و از نو ساخته شده و 20 واحد نیز که نیاز به تعمیرات اساسی داشت، تعمیر شده و در اختیار صاحبان آن قرار گرفته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ضمن بازدید از این روستای زلزله زده، در یکی از خانه‌های ساخته شده برای یکی از ساکنین این روستا حضور یافت و با آنان در فضایی صمیمی به گفت و گو نشست.
رئیس جمهوری طی سخنان کوتاهی در جمع مردم این روستا، گفت: امروز خوشحالم که روستای شما دوباره زنده شده و خانه‌هایتان از نو ساخته شده است.
دکتر روحانی خطاب به مردم این روستا گفت: شما مردم مؤمن، بااخلاص و اهل ایمان هستید که در 8 سال دوران دفاع مقدس، مرزدار کشور بودید و امروز هم بهترین مرزداران ما هستید. بخاطر سختی‌هایی که در زلزله متحمل شدید، امیدوارم خدا به شما اجر بدهد.
رئیس جمهوری با اشاره به افتتاح طرح ملی آب‌های گرمسیری در استان، گفت: امروز بزرگترین طرح آب و خاک تاریخ ایران را در کنار روستای شما افتتاح کردیم و معنایش این است که آینده درخشانی در انتظار منطقه شماست.
دکتر روحانی افزود: خوشحالم که امروز در روستای دره ژاله شما را از نزدیک زیارت کردیم و در خانه‌ای که براثر زلزله خراب شده بود و امروز از نو ساخته شده دور هم جمع شدیم.
رئیس جمهور از استاندار کرمانشاه که وی را از استانداران پرتلاش دولت معرفی کرد و همچنین همه کسانی که برای ساخت خانه‌های تخریب شده زلزله‌زدگان تلاش کردند، قدردانی کرد و گفت: امیدوارم در کنار هم و با تلاش همگانی، ایران عزیز را که آباء و اجداد ما هزاران سال از آن دفاع کرده و به دست ما سپردند، آبادتر و توسعه‌یافته‌تر به آیندگان واگذار کنیم.
دکتر روحانی در پاسخ به درخواست مردم این روستا و همچنین امام ‌جمعه شهر ازگله، در مورد گازرسانی به این شهر و روستا گفت: گازرسانی به این منطقه را حتماً انجام می‌دهیم و دولت در خدمت شما است.
پیش از سخنان رئیس جمهور، امام جمعه شهر ازگله از دکتر روحانی بخاطر حضور در جمع مردم این روستا و همچنین از دولت، مدیران استان و همه مسئولان که برای بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تلاش کردند، قدردانی کرد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد.
براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 123 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در این مناطق آسیب کلی و جزئی دید و طبق اعلام هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه ، 2 زلزله بزرگ 7.3 ریشتری آبان سال 96 و 6.4 ریشتری آذر سال 97 در مجموع 15 هزار میلیارد ریال به زیرساخت های استان خسارت زد.
8066
کد N2156464