وزارت صنعت: سامسونگ و ال. جی از ایران نمی روند

اقتصاد,ال,جی,سامسونگ,لوازم خانگی

تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه برندهای مطرح تولیدکننده لوازم خانگی کره ای از ایران نمی روند، گفت: اکنون خطوط تولید شرکت های سامسونگ و ال. جی فعال است و این 2 شرکت برای خروج از ایران برنامه ای ندارند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «عباس هاشمی» افزود: تولید محصولات سامسونگ و ال جی در کشورمان تداوم دارد و گفت: بطور معمول فروردین ماه و گاهی اوقات تا نیمه اردیبهشت ماه برنامه های آموزش و تعمیر و نگهداری خطوط در کارخانه های صنعتی انجام می شود .
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اکنون تولید در کارخانجات یاد شده ادامه دارد و قطعات و مواد اولیه جدید این واحد ها در راه ایران است.
مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی بیان داشت: این شرکت ها در ابتدای ورود به ایران، توسط سرمایه گذار داخلی خط تولید برای آنها ایجاد شد، مواد اولیه وارد شد و محصولات این شرکت ها طبق استاندارد جهانی در ایران تولید می شود.
وی تاکید‌ کرد: جلساتی با مدیران ارشد شرکت های سامسونگ و ال. جی برگزار شد و در ارتباط با برنامه رشد صنعت کشور به نتایج مثبتی دست یافتیم.
به گزارش ایرنا، پیشتر انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران ضمن رد خبر منتشرشده مبنی بر خروج برندهای مطرح لوازم خانگی کره ای از کشورمان در برخی رسانه ها، آن را ناشی از سودجویی سوء استفاده کنندگان برشمرد و تاکید کرد: همکاری با برندهای یاد شده همچنان ادامه دارد و بیان چنین مطالبی در شرایط فعلی، خلاف واقع است.
اقتصام*3065**1559
کد N2153207