آفتاب

افزایش سطح آب‌ و اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت کانادا

افزایش سطح آب‌ و اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت کانادا

در پی وقوع سیل و بالا آمدن آب در مرکز کانادا، شهردار "اتاوا"، پایتخت این کشور اعلام وضعیت اضطراری کرده و مقامات "کِبِک" نسبت به خطر شکسته شدن یک سد برق آبی هشدار داده‌اند.

به گزارش ایسنا، جیم واتسون، شهردار اتاوا در واکنش به افزایش سطح آب در امتداد رودخانه اتاوا و پیش‌بینی‌های هواشناسی نسبت به  بارندگیهای شدید در روز جمعه، وضعیت را اضطراری اعلام کرد.

واتسون هم‌چنین در پیامی توییتری از دولت استانی "انتاریو" و ارتش کانادا درخواست کمک کرده و هشدار داد: در حال حاضر حجم سیلاب‌های پیش‌بینی شده، بیش از سطوح قابل توجهی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی منجر به آسیب دیدن ساختمان‌های بسیاری در شهر "اتاوا" شده بود.

طبق اعلام یک وب‌سایت دولتیِ کانادا سیلاب‌های بهاری در استان "کبک" تاکنون منجر به کشته شدن یک نفر و تخلیه شبانه اجباری بیش از ۹۰۰ نفر  از خانه‌هایشان شده است.

پیش‌بینی‌ بارندگی‌های شدیدتر و تدوام آن‌ها، نگرانی‌ها را نسبت به خطر شکسته شدن سد برق آبی "بِل فالز" در بخش‌های غربی "کبک" به دلیل بالا آمدن سطح آب افزایش داده است و از همین رو ۲۵۰ نفر به طور ایمن از خانه‌هایشان در اطراف این سد تخلیه شده‌اند.

بنابر گزارش رویترز، این سد بخشی از یک نیروگاه برق است که دیگر برق تولید نمی کند اما به طور منظم توسط ماموران بازرسی می‌شود.

انتهای پیام

کد N2152022

وبگردی