آفتاب
ویژه افراد پیاده؛

طراحی یک محله هوشمند با مبلمان شهری متغیر در کانادا

طراحی یک محله هوشمند با مبلمان شهری متغیر در کانادا

در دنیای امروز، شهرهای بزرگ به گونه‌ای طراحی شده اند که بیشتر متناسب با رفت و آمد خودروها هستند اما یک شرکت تجاری محله‌ای هوشمند را برای افراد پیاده در تورنتو طراحی کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، شرکت Sidewalk Labs وابسته به آلفابت (شرکت مادر تخصصی گوگل)، به دنبال طراحی محله‌ای هوشمند در تورنتو است که ویژگی اصلی آن خیابان‌های کوچک متصل به یکدیگر است. در این خیابان‌ها، فضای کافی تنها برای حرکت دوچرخه‌ها و افراد پیاده وجود دارد و اتومبیل‌ها امکان رفت و آمد ندارند.

کنترل آنی ترافیک خیابان‌های طراحی شده برای رفت و آمد اتومبیل‌ها و امکان تغییر سریع مبلمان شهری برای تسهیل حرکت اتومبیل‌ها، دوچرخه سواران و افراد پیاده از جمله ویژگی‌های این محله هوشمند خواهد بود. این تغییرات در تمامی ساعات شبانه روز و بر مبنای نیازهای شهروندان هر محل صورت می‌گیرد.

خیابان‌های عریض این محله برای حرکت خودروهای سنتی به همراه راننده طراحی می‌شوند. همچنین شبکه ای از راه‌های باریک در هر بخش محله برای حرکت افراد پیاده و دوچرخه سواران در نظر گرفته می‌شود. شبکه ای از حسگرها و الگوریتم‌های هوشمند نیز برای کنترل آنی شرایط مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اطلاعات ممکن است برای تغییر ساختار و مسیرهای خیابان‌های عریض و همین طور مسیرهای باریک مورد استفاده قرار بگیرند.

خودروهای هوشمند نیز در این محله قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر هستند و سرعت آنها و نیز دوچرخه‌ها و موتورسیکلت‌ها با استفاده از نرم افزارهای رایانه‌ای کنترل می‌شود؛ به گونه‌ای که آنها قادر به تخلف و افزایش بیش از حد سرعت نیستند. به عنوان مثال دوچرخه سوارها قادر به پشت سر گذاردن حداکثر سرعت ۸ کیلومتر در ساعت نخواهند بود.

کد N2151873

وبگردی