رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور:

زائران از حمل مایعات اسیدی و اشتعال‌زا خودداری کنند

انتظامی حوادث,اعتیاد,عربستان,فرودگاه,مواد مخدر,نیروی انتظامی

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در خصوص حمل مواد مخدر توسط زائران به کشور عربستان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسن مهری، رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در همایش آموزشی – توجیهی زائران حج تمتع سال 98 با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در خصوص حج تمتع گفت: نیروی انتظامی با حضور در جلسات کاروان‌ها مسائل و موضوعات مورد نظر را ارائه می‌کند این اقدامات به منظور صیانت از مردم در کشور عربستان است و برای پیشگیری از حوادث احتمالی به زائران ارائه می‌شود.

وی با اشاره به زائرانی که اعتیار دارند، گفت: این دسته از زائران باید بدانند که مقررات سنگینی درباره آنها در عربستان تا برگزاری مراسم وجود دارد چنانچه ممکن است به دلیل حمل مواد مخدر از عزیمت آنها به حج جلوگیری شود. همچنین ممکن است برخی از زائران که به مواد مخدر اعتیاد دارند در صورتی که مشکل‌شان حل شود با چند روز تاخیر به مناسک حج برسند.

وی با تاکید بر اینکه طبق قانون حمل انواع مواد مخدر به کشور عربستان ممنوع است بیان کرد: چنانچه افرادی در این زمینه بازداشت شوند علاوه بر دستگیری و صدور پرونده قضایی از سفر حج نیز محروم می‌شوند.

وی در خصوص داروهای گیاهی نیز گفت: زائران داروهای گیاهی که به مواد مخدر شباهت دارند را نباید با خود به کشور عربستان حمل کنند البته داروهای تخصصی برای بیماران خاص منعی ندارد.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه لیست داروهای ممنوعه از طریق مدیران کاروان به زائران اعلام می‌شود گفت: اگر زائری در فرودگاه جده داروی ممنوعه به همراه داشته باشد از سوی پلیس عربستان بازداشت می‌شود برخی از این داروها شامل آمپول مرفین، متادون و ترامادول است ما تلاش می‌کنیم با اطلاع‌رسانی به زائران از همراه داشتن این نوع داروها توسط زائران پیشگیری کنیم. همچنین زائران توجه داشته باشند مدارک خود را به افرادی که نمی‌شناسند نداده و از قرار دادن مایعات اسیدی و اشتعال‌زا در بار خود خودداری کنند.

کد N2150942