راهنمای خرید تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی,راهنمای خرید تجهیزات پزشکی,تجهیزات و ملزومات پزشکی,اکسیژن ساز,تجهیز مرکز درمانی,شرکت افرا طب,خدمات مشاوره حضوری,تجهیز مراکز درمانی به صورت 24 ساعته,تجهیز مراکز درمانی,

با افزایش میانگین عدد سنی جمعیت کشور، لزوم اهمیت به آگاهی نسبت به تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد استفاده، بیش از پیش احساس می گردد.

تجهیزات و ملزومات پزشکی به طور کلی در دو گروه تجهیزات پزشکی عمومی و تخصصی عرضه می شوند که خرید و به دنبال آن استفاده از آن ها در جریان درمان، نیازمند تخصص و دانش مهندسی و پزشکی است.
مشتریان تجهیزات پزشکی به چند گروه کلی بیماران، درمان گران و مراکز درمانی تقسیم می شوند. در مقابل این نیاز، عرضه کالای پزشکی توسط اصناف، فروشگاه ها و شرکت های تجهیرات پزشکی صورت می گیرد. اصناف و مغازه داران این تجهیزات در شهر تهران عمدتا در سه بازار اصلی در خیابان های ناصرخسرو، نواب و ولیعصر واقع شده اند. بازار تجهیزات پزشکی واقع در خیابان ناصرخسرو، عمدتا اختصاص به کالای یکبارمصرف پزشکی دارد. در بازار خیابان ولیعصر، به طور کلی کالای پزشکی خانگی و ابزار سنجش سلامتی مانند انواع دستگاه های فشارسنج فروخته می شود. همچنین بخش کوچکی از کالای پزشکی بیماران در منزل مانند اکسیژن ساز، تشک مواج نیز در این بازار یافت می شوند. در بازار خیابان نواب نیز دستگاه های عمومی کلینیکال و خانگی عرضه می شوند.


متاسفانه عرضه کالای تخصصی و عمومی پزشکی در بورس های ذکر شده به ندرت بر اساس دانش تخصصی و نیاز بیمار صورت می گیرد و عمدتا جنبه تجاری و کسب و کار کالا، ملاک عمل قرار می گیرد. این امر در بسیاری از مواقع نه تنها مشکل بیمار یا درمانگر را حل نمی کند بلکه منجر به عواقب شدیدتری می شود که معمولا بدون پاسخ قانع کننده از فروشنده باقی می ماند.
در مواردی که خریدار دانش کافی نسبت به خرید کالا و موارد استفاده آن داشته باشد، می تواند با مراجعه به بازارهای ذکر شده اقدام به تأمین کالای خود کند. در غیر اینصورت، شناخت کالا و تشخیص سلامت آن، با توجه به حساسیتی که کاربرد آن دارد، تبدیل به فرآیندی سخت و طاقت فرسا می شود.


چنانچه شیوه تامین کالای پزشکی کشورمان در چند دهه گذشته را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم، در می یابیم که با رشد جمعیت و افزایش حق سرانه درمان، در بیشتر موارد عرضه کالا در کشور ما بر اساس نیاز واقعی بیمار یا درمانگر صورت نگرفته است. در حالیکه در کشورهای پیشرفته ملاک تولید یا واردات کالای پزشکی توسط شرکت های متخصص  بر اساس میانگین سنی، سبک زندگی و نیاز بیمار یا درمانگر است؛ نه صرفا یک جریان اقتصادی و بازرگانی.
شرکت افرا طب گلسار با نام تجاری افرا طب، ارائه دهنده خدمات و فروش صفر تا صد تجهیزات پزشکی و یکی از سه شرکت خصوصی در کشور که مجوز رسمی تجهیز مرکز درمانی را دارد و با در اختیار داشتن تیم متخصص مهندسی پزشکی و پزشکان متخصص، مستقل از برند کالا، کامل ترین اطلاعات را در مورد خرید انواع تجهیزات تخصصی و عمومی بر حسب نیاز مشتری در اختیار مراجعین قرار می دهد.


این شرکت، رسالت خود را در قالب سه خدمت به انجام می رساند:


1- تجارت الکترونیک تجهیزات پزشکی در کلیه گروه های کالایی اعم از کالای پزشکی مصرفی، تجهیزات تخصصی و عمومی مراکز درمانی، تجهیزات پزشکی معاینه و تشخیصی عمومی و تخصصی و تجهیزات پزشکی بیمار در منزل


2- مشاوره تجهیز، راه اندازی و ارتقاء مراکز درمانی


3- مهندسی بازار، خدمات تبلیغات و برندینگ حوزه تجهیزات و خدمات پزشکی


شرکت افرا طب علاوه بر ارائه خدمات مشاوره حضوری و تلفنی برای خرید و تجهیز مراکز درمانی به صورت 24 ساعته، در وبسایت رسمی خود  (www.afrateb.com) نیز، به روزترین نکات مربوط به خرید کالای پزشکی و همچنین اطلاعات مربوط به کالای موجود در بازار را در اختیار مراجعین عزیز قرار می دهد. افرا طب با تکیه بر دانش و تجربه چند ساله خود، آمادگی کامل در زمینه مدیریت جامع و یکپارچه تجارت تجهیزات و خدمات پزشکی را دارد.
کد N2147531