جشن نیمه شعبان در بیروت

فرهنگي,لبنان,بيروت,نيمه شعبان

بیروت- ایرنا- مراسم جشن نیمه شعبان در این ایام و شب ها در مناطق مختلف شهر بیروت پایتخت لبنان با شکوه و جلال خاصی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، مهم ترین مرکز برگزاری مراسم جشن نیمه شعبان در بیروت مناطق ضاحیه در جنوب بیروت و خیابان های اطراف آن است.
این منطقه از یک هفته قبل با لامپ های رنگی آذین بندی شده و پرچم های رنگی بر تیرهای چراغ برق های آن نصب و در کنار آنها نیز فرا رسیدن نیمه شعبان تبریک گفته شده است.
جوانان در این مناطق با حضور در مسیر خودروهای عبوری اقدام به پخش شیرینی ، نقل و شربت کرده و فرارسیدن نیمه شعبان را با ارایه بسته های فرهنگی تبریک می گویند.
شهرداری منطقه غبیری نیز امروز (شنبه) به مناسبت نیمه شعبان با تهیه گلدان های کوچک حاوی گل های رنگارنگ و مستقر کردن نیروهای خود در سطح برخی خیابان های بیروت به خودروهای عبوری گلدان گل هدیه می داد.
چادرهای بزرگی نیز در ضاحیه برای برگزاری مراسم جشن نصب شده و مسیر ورودی آن نیز آذین بندی شده است.
شبکه المنار نیز این روزها بخشی از برنامه های خود را به موضوع نیمه شعبان و پخش اخبار به همین مناسبت اختصاص داده و در بخش های مختلف اخبار خود برنامه های مرتبط با این مناسبت را پخش می کند.
این شبکه همچنین فیلم مستندی از مسجد بزرگ جمکران تهیه کرده است که در چند روز گذشته چندین نوبت اقدام به پخش آن کرده است.
در این مستند شماری از زایران ایرانی ، پاکستانی ، عراقی ، کویتی و لبنانی مسجد جمکران احساس خود را از حضور در این مسجد مقدس بیان می کنند.
حسینیه سید الشهداء (ع) نیز در بزرگراه شهید هادی نصرالله نیز این روزها شاهد برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی مانند شب شعر با حضور شعرایی از کشورهای مختلف و جشنواره فرهنگی برای کودکان و نوجوانان است.
در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت نیز امشب مراسم جشنی به همین مناسبت برقرار بود.
در این مراسم بعد از تلاوت قرآن کریم و تواشی حجت الاسلام و المسلمین علی عارف رئیس جمعیت قرآن کریم و دفتر مقام معظم رهبری در لبنان در سخنانی در ارتباط با خصوصیات منتظران واقعی امام زمان (عج) و فلسفه طولانی بودن عمر مبارک ایشان و نظریات مختلف در این ارتباط توضیحات مبسوطی ارایه کرد.
وی افزود، شیعه دارای چهار رکن است که رکن اول بعثت ، دوم غدیر ، سوم عاشورا و چهارم ظهور امام زمان (عج) است.
حجت الاسلام و المسلمین عارف با تاکید بر این که ما باید روی صفات شخصی خودمان به عنوان سربازان امام زمان (عج) حساسیت داشته باشیم، افزود، باید صفات رذیله را از خود دور کرده و نگهبان قلبمان باشیم تا هر هوا و هوسی به آن ورود نکند.
وی در ادامه از برخی افراد مدعی ارتباط با امام زمان (عج) و فعالیت هایی که برای سوء استفاده در این خصوص انجام می دهند، انتقاد کرد و گفت ، ما باید در این خصوص به منابع اصیل مراجعه کرده و تا بتوانیم وظایف خود را در عصر غیبت به درستی انجام دهیم .
امشب همچنین مسجد قائم (عج) در منطقه ضاحیه بیروت شاهد برگزاری مراسم نیمه شعبان بود.
فردا نیز قرار است مراسم جشن در این مسجد برگزار و از ساعت نصب شده در برابر مسجد با عنوان 'ساعت انتظار' رونمایی شود.
در دیگر مراکز فرهنگی نظیر مدارس المهدی (عج) در بیروت نیز این روزها مراسم جشن به مناسبت نیمه شعبان برپا می باشد.
خاورم*1436*1859
کد N2146153