نشانه های مهم سکته مغزی | مراقب این علائم در بدنتان باشید

سکته مغزی, علائم سکته مغزی, درمان سکته مغزی, راههای مبارزه با سکته مغزی, نشانه های سکته مغزی, نورولوژی , محسن فروغی پور, رئیس بیست و ششمین کنگره نورولوژی ایران, متخصصان مغز و اعصاب, استعمال دخانیات افراد, کم شدن سطح هوشیاری, اختلال در تکلم, دو بینی ناگهانی, سکته

رئیس بیست و ششمین کنگره نورولوژی ایران گفت: سردرد شدیدی که معمولی نیست، کاهش سطح هوشیاری، افتادگی در یک طرف صورت، کم حسی بخشی از صورت، اختلال در تکلم و مشکلات بینایی را از نشانه‌های سکته مغزی عنوان کرد.

به گزارش آفتاب ، محسن فروغی پور رئیس بیست و ششمین کنگره نورولوژی ایران در آستانه برگزاری بیست و ششمین کنگره نورولوژی ایران، اظهار داشت: بیست و ششمین کنگره بین‌المللی نورولوژی ایران از ۱۰ تا ۱۳ ادیبهشت ماه سال جاری در هتل المپیک برگزار می‌شود و متخصصان مغز و اعصاب از سراسر کشور برای شرکت در این کنگره دعوت هستند.

وی ادامه داد: همچنین متخصصان ایرانی که خارج از کشور هستند به عنوان سخنران در این کنگره حضور دارند تا در خصوص مهم‌ترین دستاوردهای روز دنیا و همه مباحث مربوط به مغز و اعصاب، ام اس، سکته‌های مغزی، خون ریزی‌های مغزی، اختلالات حافظه و اختلالات لرزشی همچون پارکینسون و... به بحث‌وگفت‌وگو بپردازند.

رئیس بیست و ششمین کنگره نورولوژی ایران با بیان اینکه سکته‌های مغزی یکی از شایع‌ترین مشکلات پزشکی است و عواملی همچون دیابت، فشار خون بالا، مصرف غذاهای چرب و فست فودها همچنین استعمال دخانیات افراد را در معرض این بیماری قرار می‌دهد، عنوان کرد: البته جنسیت و افزایش سن دو عامل غیر قابل پیشگیری در ابتلا به این بیماری است.

فروغی پور با تأکید بر اینکه فرد دچار سکته مغزی باید هر چه سریع‌تر به مرکز درمانی مجهز رسانده شود، افزود: این امر سبب شده تا با استفاده از روش‌های درمانی جدید لخته را از رگ داخل مغز بیمار خارج کنند؛ البته باید این روش توسط پزشک متبحری که در این زمینه آموزش دیده است انجام شود چراکه اگر پزشک با این روش آشنایی کامل نداشته باشد می‌تواند بسیار پرخطر باشد.

وی درباره «نشانه‌های سکته مغزی»، گفت: سردرد شدیدی که معمولی نیست و فرد تا به حال آن را تجربه نکرده، کاهش سطح هوشیاری، افتادگی در یک طرف صورت، کم حسی و بی حسی بخشی از صورت، اختلال در تکلم، مشکل در فهم کلام، مشکلات بینایی شامل دوبینی ناگهانی، کاهش شدید و نابینایی در یک طرف چشم، بی حسی یک طرف دست، ضعف ناگهانی دست، فلج پا و بی حسی پا از جمله علائم ناشی از سکته مغزی به شمار می‌رود.

منبع، فارس


کد N2138945