آفتاب

نمایش دلبند در استانبول و کانادا

نمایش دلبند در استانبول و کانادا

«دلبند» تنها نماینده سینمای ایران در بخش اصلی مسابقه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم استانبول و بخش ویترین جهان جشنواره هات داکس کانادا است.

به گزارش ایلنا، مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت با ١١ فیلم سینمایی دیگر که برگزیده جشنواره‌های کن، برلین، تورنتو و کارلوی واری و از کشورهای فرانسه، بلژیک، سوئد، آرژانتین، برزیل، ایتالیا، آمریکا، روسیه ، لیتوانی و.. در جشنواره استانبول به رقابت می‌پردازد.

جشنواره «هات‌داکس» کانادا، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویداد فیلم مستند و بازار فیلم در آمریکای شمالی است. این جشنواره که یکی از مهمترین مکان‌ها برای مشاهده و بحث پیرامون مستندهای برجسته سال است، برای ترویج و تولید فیلم مستند در جهان پایه‌گذاری شده و هر سال بیش از 200 فیلم در این رویداد به نمایش گذاشته می‌شود و حدود 2000 مستندساز، تهیه‌کننده، خریدار و توزیع‌کننده فیلم مستند از سراسر جهان در جشنواره حضور پیدا می‌کنند.

هم چنین سی و هشت امین جشنواره‌ی بین المللی فیلم استانبول از ٥ تا ١٦ اپریل برابر با ١٦ تا ٢٦ فروردین ماه در شهر استانبول برگزار می‌شود.پخش بین الملل این مستند به عهده شرکت «الی ایمیج» به مدیریت الهه نوبخت است.

کد N2132592

اخبار مرتبط

تازه های خبری