دسترسی تلفن از امروز امکانپذیر شده است/ بالگرد برای ارسال کمک نداریم/ عدم امدادرسانی به ۱۹ روستا، یک شهر و هفت کانون عشایری پس از گذشت ۳۰ ساعت

انتظامی حوادث,سیل,ایلام,قاسم سلیمانی دشتکی

استاندار ایلام تاکید کرد: ۱۹ روستا، یک شهر و هفت کانون عشایری در این منطقه وجود دارد که هنوز پس از گذشت ۳۰ ساعت به آنها امدادرسانی نشده است. ارتش و سپاه برای ارسال بالگرد به ما قول داده‌اند اما هنوز بالگردها نرسیده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قاسم سلیمانی دشتکی درباره وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده در استان ایلام گفت: اوضاع در حال حاضر کنترل شده و بارندگی کمتر شده است و رودخانه‌ها آرامش پیدا کرده‌اند.

وی ادامه داد: امدادرسانی در دو قسمت تقسیم شده است؛ در مناطقی که دسترسی جاده‌ای داشتیم مانند دهلران، مهران و دره‌شهر امدادرسانی خوب انجام شده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه مشکل اصلی نبود بالگرد است، اظهار داشت: در محدوده بین دره شهر و پلدختر بخشی از استان ما کاملا محاصره شده است و بالگرد کوچکی داریم که امکان امدادرسانی گسترده با آن وجود ندارد.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه دسترسی تلفن از امروز امکانپذیر شده است، تصریح کرد: ۱۹ روستا، یک شهر و هفت کانون عشایری در این منطقه وجود دارد که هنوز پس از گذشت ۳۰ ساعت به آنها امدادرسانی نشده است. ارتش و سپاه برای ارسال بالگرد به ما قول داده‌اند اما هنوز بالگردها نرسیده‌اند. 

وی افزود: امکانات ما آماده‌ است اما بالگرد نداریم جاده فرعی نیز در دست احداث است تا بتوانیم دسترسی زمینی پیدا کنیم.

کد N2128513