آفتاب

جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان آق‌قلا برگزار شد

جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان آق‌قلا برگزار شد

با حضور معاون وزیر کشور٬جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان آق قلا برگزار شد.

به گزارش ایلنا، شامگاه امروز با حضور بابک دین‌‌پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور٬ جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان با محوریت گزارش دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌‌رسان در خصوص آخرین اقدامات خروج آب و امداد‌‌رسانی به سیل‌‌زدگان٬ در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

وی به بازدید میدانی عصر امروز از محلات شهر آق‌‌قلا که درگیر سیلاب هستند اشاره کرد و گفت: ایجاد شکاف در چندین نقطه از مسیرهای رودخانه گرگان‌رود و بازگشائی دریچه‌‌های سد وشمگیر٬ از اقدامات موثر ستاد مدیریت بحران شهرستان در کاهش ورودی آب به شهر آق‌‌قلا بوده است.
این مقام مسئول عملیات انحراف طغیان آب رودخانه گرگان‌رود در محدوده دیگجه (بند ولی) را در کاهش حجم ورودی آب به سد وشمگیر شهرستان آق قلا تاثیرگذار دانست و اظهار داشت: با ایجاد انحراف در مسیرهای بالادست رودخانه گرگان‌رود، دبی آب ورودی به سد وشمگیر٬ ۵۰ لیتر بر ثانیه کاهش خواهد یافت.
دین‌‌پرست ضمن استماع گزارش مدیران دستگاه‌های اجرایی در سیلاب اخیر از ستاد مدیریت بحران شهرستان آق‌‌قلا خواست٬ امکانات لجستیکی و نیازمندی‌‌های مورد لزوم جهت کنترل سیلاب و خروج آب از مناطق سیل‌‌زده را اعلام کنند.
کد N2128117

وبگردی