تردد در مناطق گردشگری طبس تا اطلاع ثانوی ممنوع است

اجتماعی,مدیریت بحران,سیل,گردشگری

بیرجند - ایرنا - سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس گفت: با توجه به الگوی هواشناسی و احتمال بارندگی از فردا صبح (سه شنبه) تردد در مناطق گردشگری شهرستان طبس ممنوع و از ورود مسافران و گردشگران جلوگیری می شود.

علیرضا خلیلی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیرو جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که امروز برگزار شد، تصمیم بر این شده که مسیرهای منتهی به مناطق گردشگری از جمله خرو، ازمیغان، کال جنی و تفتو که بیشترین تردد مسافر را دارد تا اطلاع ثانوی به روی گردشگران بسته شود.
وی با بیان اینکه تردد مردمان محلی مانعی ندارد افزود: روزانه یکهزار دستگاه خودرو در این مسیرها که غالبا رودخانه هم است تردد می کنند لذا مدیریت کردن این حجم خودرو در زمان وقوع سیل کار دشواری است.
سرپرست فرمانداری ویژه طبس گفت: ضمن پوزش از گردشگران و مسافران با همکاری نیروی انتظامی از ورود به این مکان های گردشگری ممانعت می شود.
وی افزود: طبق نقشه های هواشناسی، بارندگی در طبس فردا (سه شنبه) از ساعت 5 تا 9 صبح و عصر از ساعت 14 به بعد ادامه خواهد داشت.
خلیلی افزود: حتی اگر در طبس هم بارندگی نباشد ولی در شهرستان بشرویه ریزش باران گزارش شود قطعا از کوه های مشرف به چشمه مرتضی علی شاهد وقوع سیل خواهیم بود لذا باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی بیان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شهرستان طبس بخصوص در بخش های دستگردان و دیهوک در آمادگی کامل هستند.
شهرستان طبس در 270 کیلومتری غرب بیرجند با آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی متعدد نوروز هر سال میزبان شمار زیادی از گردشگران و مسافران نوروزی است.
استان مرزی و کویری خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند 11 شهرستان دارد و از نقاط سیل خیز کشور است.
9893*3028
کد N2123307