کد ٧٢٤ در ایام نوروز در بیمارستان امام حسین (ع) فعال است

بیمارستان, تعطیلات نوروزی, سکته مغزی

از ٢٩ اسفند تا کنون ٤ بیمار در قالب کد ٧٢٤ به بیمارستان امام حسین (ع) ارجاع شدند که با حضور به موقع پزشکان متخصص و فوق تخصص روند درمان بیماران در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، از ٢٩ اسفند تا کنون ٤ بیمار در قالب کد ٧٢٤ به بیمارستان امام حسین (ع) ارجاع شدند که با حضور به موقع پزشکان متخصص و فوق تخصص روند درمان بیماران در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد.

در دومین روز فروردین ۹۸ آقای ٥٥ ساله با فلج نیمه راست بدن و عدم توانایی صحبت کردن از دو ساعت قبل توسط اورژانس ۱۱۵ به عنوان کد ۷۲۴ به اتاق CPR بخش اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) منتقل و بلافاصله توسط سرویس طب اورژانس ویزیت و اقدامات اولیه انجام و سی‌تی‌اسکن مغز انجام شد.

در بررسی‌های تکمیلی توسط سرویس نورولوژی بیمار کاندید ترومبوکتومی شده که با حضور دکتر آقامیری فلوشیپ اینترونشن و استروک در اتاق Cath lab آنژیوگرافی شد و در آنژیوگرافی مشخص شد شریان کاروتید و Middle cerebral (MCA) چپ بطور حاد مسدود بوده که ترومبکتومی کاروتید و MCA انجام و بیمار به ICU انتقال یافت. در حال حاضر وضعیت بیمار پایدار است و قدرت اندام‌ها در حال برگشت است.

کد N2122536