فرمانده ناوگان شمال خبر داد:

استقرار تجهیزات امدادی و پشتیبانی یگان های نیروی دریایی ارتش در مناطق سیل زده

سیاسی,نیروی دریایی ارتش,سیل زدگان

تهران -ایرنا- فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش گفت: در راستای امداد رسانی به مردم عزیز مناطق سیل زده شمال کشور، تجهیزات امدادی و پشتیبانی یگان های ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش در این مناطق مستقر شده اند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار دوم طاهری که از سوی فرمانده نیروی دریایی برای ارزیابی وضعیت و هدایت نیروهای اعزامی به استان سیل‌زده گلستان اعزام شده است افزود: در روز گذشته ما دو فروند بالگرد با تجهیزات امداد و نجات انفرادی، تیم عملیات ویژه به همراه قایق های جی می نی و کلیه وسایل امداد و نجات دریایی و انفرادی و چهار تیم غواص با تجهیزات کامل را در راستای امداد انفرادی به مناطق سیل زده استان گرگان اعزام کرده ایم.
وی با بیان این که خواروبار، خوراک و پوشاک مورد نیاز مردم به مناطق سیل زده ارسال و ترابری شده است، تاکید کرد:‌ سامانه کامل پزشکی با بیمارستان صحرایی از فردا در گرگان مستقر خواهد شد.
امیر دریادار دوم طاهری تصریح کرد: سامانه پخت و پز صحرایی برای تامین غذای گرم سیل زدگان نیز از فردا در منطقه سیل زده گلستان دایر می شود.
فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه بیشترین و عمده نیازها برای مردم سیل زده گلستان قایق‌های جی می نی و تیم امداد و نجات دریایی است، خاطرنشان کرد: قایق های بادی در عمق کم می توانند مردم را جا به جا کنند و این تیم عملیات ویژه ما برای تجهیزات امدادرسانی انفرادی در شرایط اضطراری است.
وی تاکید کرد: با توجه به محوریت ناوگان شمال و استقرار آن در استان های گیلان و مازندران، این ناوگان، امکانات و شرایط موجود برای امداد رسانی در شرایط و موقعیت های اضطراری احتمالی در این دو استان یاد شده را نیز دارد.
امیر دریادار دوم طاهری گفت: مناطق جنوبی و سامانه پشتیبانی مرکز در سیرجان نیز کمک‌هایی رابرای استان گلستان راهی کرده اند که در روزهای آتی خواهد رسید.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران 28 و 29 اسفند ماه 97 در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب شدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.
سیام**1058**1553
کد N2122419