وزیر کابینه احمدی نژاد به 20 سال زندان محکوم شد

وزیر کابینه احمدی نژاد,پرونده بانک سرمایه,حسین هدایتی,حکم متهمان بانک سرمایه,متهمان بانک سرمایه چه کسانی هستند,حکم حسین هدایتی,جرم حسین هدایتی

قاضی مسعودی مقام گفت: سه متهم پرونده بانک سرمایه هر کدام به ۲۰ سال حبس،تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از مشاغل دولتی به طور دائم محکوم شده اند.

قاضی مسعودی مقام در حاشیه پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی در جمع خبرنگاران در رابطه با صدور حکم مدیران بانک سرمایه، اظهار کرد: حکم ۳ نفر از اعضای هیئت مدیره بانک سرمایه یعنی علی بخشایش ( مدیر عامل )، پرویزکاظمی وزیر رفاه احمدی نژاد و رئیس هیات مدیره و محمدرضا توسلی عضو هیات مدیره صادر شده است.
وی، افزود: هرکدام از سه متهم به ۲۰ سال حبس، تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از مشاغل دولتی به طور دائم محکوم شده‌اند.
سه عضو پیشین هیئت مدیره بانک سرمایه یعنی «علی بخشایش» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، «پرویز کاظمی» وزیر رفاه احمدی نژاد، به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و «محمدرضا توسلی» به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت متهم هستند که این افراد طی چهار جلسه در در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی (موضوع نامه رییس قوه قضاییه به رهبری) به ریاست قاضی مسعودی مقام، محاکمه شدند.
گفتنی است، متهمان پرونده ( مدیران سایبق بانک سرمایه) در مجموع به 60 سال حبس و 222 ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از مشاغل دولتی به طور دائم محکوم شدند.

رکنا
کد N2119343