موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی بیرجند برای بازدید نوروزی آماده شد

میراث فرهنگی و گردشگری,خراسان جنوبی,گردشگران نوروزی,مردم شناسی,موزه باستان شناسی,موزه باستان شناسی و مردم شناسی بیرجند,موزه‌های استان خراسان جنوبی

درهای موزه باستان شناسی و مردم شناسی بیرجند پس از مرمت، ساماندهی و بهسازی کارشناسان و مرمت گران در خراسان جنوبی به روی مردم گشوده شد.

به گزارش ایلنا، موزه باستان شناساسی و مردم‌شناسی بیرجند با همکاری حوزه موزه‌های استان خراسان جنوبی، پایگاه جهانی باغ اکبریه و حوزه پژوهش موزه‌ها پس از ۱۸ ماه مرمت و ساماندهی آماده بازدید عمومی و علاقمندان و گردشگران نوروزی است.

علی شریعتی منش (معاون میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی) با اعلام این مطلب گفت: موزه باستان شناسی و مردم شناسی بیرجند از محل اعتبارات ملی درحالی در طول ۱۸ ماه مورد مرمت و بهسازی قرار گرفت که این ساماندهی  با همکاری پایگاه جهانی باغ اکبریه و حوزه پژوهشی موزه های استان خراسان جنوبی صورت گرفته است.

او با اشاره به اقدامات مرمتی صورت گرفته در موزه باستان شناسی و مردم شناسی بیرجند گفت: تامین روشنایی، کفسازی بنا، اندود گچ تمام سطوح، مرمت و بازسازی تزئینات، مرمت درهای چوبی، نصب سیستم امنیتی و ساخت و نصب ویترین های نمایش اشیا از جمله اقداماتی است که در این موزه ها صورت گرفته است.

شریعتی منش تاکید کرد: برخی مشاغل که در فهرست میراث معنوی ثبت شده‌اند، نیز جایگزین محتوای قبلی موزه مردم‌شناسی شده است.

علاقمندان می‌توانند از ۲۵ اسفند ۹۷ از موزه مردم‌شناسی و باستان‌شناسی بیرجند بازدید کنند.

کد N2116727