خط انتقال گاز از ایرانشهر به بمپور کلنگ زنی شد

اقتصاد,انرژی,گازرسانی,بمپور

زاهدان- ایرنا- عملیات اجرایی خط انتقال گاز از ایرانشهر به بمپور امروز / جمعه / در مراسمی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از مسئولان استانی و محلی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، استاندار سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به نوبه خود از مردم این استان برای برآورده نشدن خواسته هایشان عذرخواهی می کنم و امیدوارم با رویکرد ویژه دولت بخش بزرگی از این منطقه گاز رسانی شود.
احمدعلی موهبتی بیان کرد: 45 میلیون متر مکعب خط انتقال به چابهار و 320 میلیون متر مکعب به شمال سیستان و بلوچستان به سمت ایرانشهر نیاز است که قطعا این حرکت می تواند آینده این استان در حوزه صنعت و رفاه مردم را دگرگون کند.
وی تصریح کرد: در شهرستان زابل 2 گستره گاز رسانی توسط پیمانکاران آغاز شده و عملیات گاز رسانی به بمپور نیز کلنگ زنی شد که امیدواریم قبل از ماه مبارک رمضان سال آینده این شهر گاز دار و در ادامه هم شهرهای میرجاوه و سراوان گاز دار شوند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این طرح باید زمان زودتری اجرایی می شد که ناهماهنگی و اختلاف دستگاه ها در خصوص حریم راه ها باعث کندی آن شده بود.
وی بیان کرد: از مردم و مسئولانی که مساله مطالبه گری را ایجاد و مسئولان را به کار و خدمت واداشتند سپاسگزارم.
موهبتی افزود: خط انتقال گاز ایرانشهر به سمت چابهار که شرکت «نگین مکران» موظف به اجرای آن تا پایان سال 99 شده قطعا تحولی بزرگ در این منطقه ایجاد می کند.
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم تا عید فطر کار گاز رسانی به بمپور تمام شود.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مردم این استان استحقاق بیشتری از آنچه که در اختیار دارند را دارا هستند ولی کوتاهی برخی باعث می شود خدمت مطلوب به مردم ارائه نشود و نظام نیز این کوتاهی را نمی پذیرد.
وی تاکید کرد: امیدوارم این اتفاق مبارک در سالی که با ماه مبارک رجب آغاز شده و ماه عبودیت است آسایش و رفاه را برای مردم به همراه داشته باشد.
به گزارش ایرنا شهرستان بمپور از شمال به ایرانشهر، از مشرق به سرباز و از جنوب به نیکشهر و از مغرب به شهرستان کهنوج (در استان کرمان) محدود است.
بمپور مرکز این شهرستان در 355 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
9914**3213 **6081
کد N2116379