دولت با اصلاحات تغییرات تقسیماتی در 12 استان کشور موافقت کرد

سیاسی,هیات دولت,مصوبات,تغییرات استانی

تهران-ایرنا- هیات وزیران با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در استان های فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قم، لرستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان موافقت کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، جلسه امروز - چهارشنبه - هیات وزیران به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد.
در این جلسه ایجاد سه بخش، تبدیل دو روستا به شهر و تغییر نام 12 روستا، چهار بخش، پنج شهر و یک شهرستان در استان های فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قم، لرستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان به تصویب هیات وزیران رسید.

**موافقت دولت با افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران
با تصویب هیات دولت، سرمایه بانک توسعه صادرات ایران به میزان سه هزار و 200 میلیارد ریال افزایش یافت.
همچنین هیات وزیران با توجه به تمایل دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مجارستان به همکاری در زمینه حفظ نباتات و مهار آفات مربوط به گیاهان و فرآورده های گیاهی و کنترل و جلوگیری از ورود و انتشار آنها در کشورهای خود با صدور مجوز برای امضای موقت موافقت نامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دو کشور موافقت کرد.
هیات دولت همچنین با اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح ها تعیین کرد.
سیام**3070 ** 1336
کد N2114770