هواشناسی اعلام کرد

آخر هفته بارانی/ برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر

احد وظیفه, سازمان هواشناسی, آب و هوا, بارش برف, بارندگی

سازمان هواشناسی اعلام کرده از روز پنجشنبه برف و باران غرب کشور را فرا می‌گیرد و در روز جمعه به تدریج به مناطق دیگر کشور گسترده‌تر می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: امروز در برخی مناطق سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و شمال استان هرمزگان، رگبار باران همراه با رعد و برق، گاهی وزش باد و در ارتفاعات جنوبی کرمان، بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه افزود: فردا (چهارشنبه) در اغلب مناطق کشور، جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما حاکم خواهد بود و روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی از نیمه غربی کشور، استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور تحت تأثیر قرار می‌گیرند و بارش باران مناطق را فرا می‌گیرد که در مناطق سردسیر و مرتفع بخصوص در اواخر وقت پنجشنبه، بارش به صورت برف خواهد بود. روز پنجشنبه با افزایش سرعت باد جنوبی در جنوب و غرب استان خوزستان، احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

وی تأکید کرد: امروز قسمت‌های مرکزی و شرق خلیج‌فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود و از بعدازظهر پنجشنبه، غرب خلیج‌فارس نیز مواج می‌شود.

به گفته وظیفه روز پنج شنبه از بعدازظهر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف در استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، دامنه‌های زاگرس مرکزی در شرق خوزستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌وبویراحمد و وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در جنوب خوزستان رخ می‌دهد و روز جمعه بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان‌های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، شرق کردستان، کرمانشاه، همدان، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران، دامنه‌های زاگرس مرکزی در لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌وبویراحمد و برخی مناطق فارس پیش‌بینی شده است.

هوای تهران امروز صاف همراه با غبار محلی، از فردا بعدازظهر افزایش ابر و اواخر وقت پنجشنبه، رگبار باران پیش‌بینی شده است.

کد N2114461