نوبخت: افزایش حقوق کارکنان در ضریب ریالی اعمال می شود

افزایش حقوق سال 98,بودجه سال 98,لایحه بودجه سال 98,لایحه بودجه 98,حقوق سال 98,حقوق کارمندان سال 98,میزان افزایش حقوق کارمندان سال ۹۸,افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان,جدول افزایش حقوق سال 98,افزایش حقوق کارمندان سال ۹۸,حقوق اسفند کی واریز میشود,زمان واریز حقوق اسفند 97,یارانه اسفند 97,واریز یارانه اسفند 97,زمان واریز حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش,حقوق اسفند ۹۷ کی واریز میشود,حقوق اسفند بازنشستگان کی واریز میشود,پرداخت حقوق اسفند 97,حقوق اسفند ماه بازنشستگان,زمان واریز حقوق اسفند ۹۷,واریز حقوق

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور سه شنبه شب از افزایش 20 درصدی حقوق سال 98 کارکنان دولت در ضریب ریالی حقوق خبر داد.

محمدباقر نوبخت سه شنبه شب در فرودگاه بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره نحوه محاسبه و اعمال افزایش حقوق سال 98 کارکنان دولت اظهار کرد: با عنایت به اینکه تبصره ذیل ماده 64 قانون مدیریت خدمات کشوری که در مجموع 20 درصد هست، خود این ماده دلالت بر این دارد که هر نوع افزایشی که برای پایه حقوق و سالهای بعد اعمال خواهد شد، به صورت ضریب ریالی تعیین می شود.

وی افزود: خوشبختانه همانطور که رئیس مجلس نیز بیان نظر کرد؛ آنچه به عنوان 400 هزار تومان به صورت پایه به حقوق همه اضافه خواهد شد، آن را نیز به صورت ضریب اعمال کنیم.

نوبخت خاطرنشان ساخت: قطعاً کارکنان دولت هیچ تردیدی نکنند؛ اگر اندک مخالفتی هم نسبت به آن مصوبه بود، همه برای آن بود که خیر بیشتری به همکاران برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: خوشبختانه مجلس محترم نیز تصمیم درست و شایسته ای داشت و ان شاءالله سازمان مدیدیت و برنامه ریزی تلاش خواهد کرد با آن اصلاح یا برداشتی که رئیس محترم مجلس بیان کردند، به گونه ای عمل کنیم که از این 20 درصد به نحو مطلوب در پایه حقوقی همه کارکنان دولت محاسبه شود تا هم برای افزایش حقوق و هم در پرداخت اضافه کار و هم برای پاداش بازنشستگی شان همه این ارقام محاسبه شود.

وی تأکید کرد: اگر ما این افزایش را به صورت ضریب نبینیم و ضریب 20 درصد نباشد، به همان میزانی که کم می شود، همه کارکنان متضرر خواهند شد.

نوبخت خاطرنشان ساخت: قطعاً اراده دولت و مجلس بر این است که بتوانیم در این شرایط سخت، حداقل گامی را برای رفاه همکاران بزرگوارمان در نظام اداری کشور برداریم.
بیشتر بخوانید: افزایش قطعی حقوق‌ کارمندان دولت و بازنشستگان در سال ۹۸ چقدر است؟ + جدول
ایرنا


کد N2114373