سئو دانش است یا هنر؟

افزایش ورودی گوگل, قوانین گوگل,روش های افزایش ورودی گوگل, سئو سایت,سئو سایت حرفه ای,سئو سایت چند زبانه,سئو سایت آنلاین,سئو سایت جوملایی,سئو سایت یعنی چه,سئو سایت های خبری,سئو سایت رایگان,سئو حرفه ای وب سایت,آموزش سئو حرفه ای سایت,طراحی سایت حرفه ای و سئو,بررسی سئو سایت آنلاین,آنالیز سئو سایت آنلاین,گزارش سئو,پونه مدیا

بدون شک سئو سایت ، دانشی تجربی است که به زیبایی توانسته است مفاهیم هوش مصنوعی، الگوریتم، هنر و ریاضی را با یکدیگر ترکیب کرده و به نوعی دانش تجربی تبدیل شود که برای فراگیری این دانش راهی جز، سال ها تجربه و تلاش نمی باشد.

مدیران کسب و کارهای اینترنتی و حتی شما که با هدف اطلاع رسانی  یا کسب درآمد اقدام به راه اندازی یک سایت نموده اید، میدانید که بیشترین تعداد بازدید کننده برای یک سایت از سمت موتورهای جست و جو به خصوص گوگل می باشد. این امر خود نشان می دهد استفاده از تکنیک ها سئو و انتخاب استراتژی های مناسب تولید محتوا چقدر می تواند در موفقیت سایت ها و کسب رتبه های مناسب در نتایج جست و جوی تاثیر داشته باشد.

سئو علم است؟ هنر است؟ یا تجربه؟


افراد مختلف با توجه به نوع پروژه و تجربه هایی که دارند. تعاریف متفاوتی از سئو ارائه می دهند اما سئو چیست؟

بدون شک سئو سایت، دانشی تجربی است که به زیبایی توانسته است مفاهیم هوش مصنوعی، الگوریتم، هنر و ریاضی را با یکدیگر ترکیب کرده و به نوعی دانش تجربی تبدیل شود که برای فراگیری این دانش راهی جز، سال ها تجربه و تلاش نمی باشد.


اما چرا سئو را می توان به عنوان یک دانش به حساب آورد؟

ویژگی هایی مانند نداشتن شرایط ثابت و شناخته شده، نیاز به آموزش و یادگیری، استفاده از ابزار جهت استخراج اطلاعات و... که بین دانش و سئو مشترک می باشد باعث شده است سئو را به بتوان به عنوان یک دانش بشمار آورد.

اما چرا سئو یک دانش اکتسابی و تجربه ای است؟

همانطور که با خواندن کتاب و مطالعه نمی توان یک راننده حرفه ای بود. سئو نیز از این امر مستثنی نمی باشد

سئو دارای  برخی اصول و قواعد (مفاهیم ثابت و متغیر) است که با استفاده از مطالعه می توان آنها را کسب نمود.  اما در هر پروژه حالت های خاص و چالش های خاصی وجود دارد که نمی توان یک نسخه ثابت را برای هر وبسایتی تجویز نمود. اینجا است که تجربه ، شیوه درست پیاده سازی مفاهیم سئو که به صورت تجربی کسب کرده اید به کمک شما می آید.

چرا سئو دانش است؟


دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می دهد سئو یک دانش است. برخی از این دلایل به شرح زیر است.

• اکتسابی بودن و نیاز به آموزش و مطالعه  جهت یادگیری

• تغییرات و بروزرسانی های مداوم

• متغیر بودن ارزش فاکتورهای سئو در طول زمان

• تکمیل شدن آن به مرور زمان

• نیازمند استفاده از ابزار مناسب جهت ارزیابی کیفیت ، بررسی نتایج به دست آمده

• توجه ویژه به آمار و ارقام


چرا سئو هنر است؟


پیوستگی فاکتورهای سئو و ریاضیات موجب شده است سئو را یک دانش به شمار آورد. اما حقیقت این است هیچ سایتی تنها با اتکا به آمار و ارقام ریاضی نمی تواند موفق باشد. اینجا است که جنبه هنر و خلاقیت سئو دوچندان می شود. برخی از دلایلی که بیان میکند چرا سئو هنر است به شرح زیر است.

• برای ایجاد اعتماد کاربران و حس خرید نیازمند سایتی با ساختار اصولی و تایتل، عنوان و محتوای مناسب می باشید

• ناتوان بودن ریاضیات، جهت ارائه دید از بازار هدف، بنابراین شیوه تحلیل و بررسی نوع بازار و مشتریان هنر سئوکار می باشد.

• انتخاب بهترین کلمات کلیدی و نوع  محتوا جهت پیشرفت سایت، هنر و خلاقیت متخص سئو می باشد.

• این هنر شما است که می توانید به بهترین شکل محتوای خود را بنویسید تا ذهن کاربر در مورد موضوع روشن شود.

• استفاده موثر از سئوی داخلی و خارجی ترکیبی از هنر و تجربه متخص سئو می باشد

• شیوه لینک سازی موثر بدون شک یک هنر می باشد.

• استفاده موثر از شبکه های اجتماعی در راستای رسیدن به اهداف بدون شک یک هنر است

• نوع تحلیل گزارش سئو به هنر و خلاقیت و تجربه متخصص سئو وابسته است

بنابراین سئو دانشی تجربی و آکادمیک ترکیب شده با هنر و خلاقیت است. که یک متخصص سئو باید تمام این توانایی ها را در کنار هم داشته باشد. ما در پونه مدیا بر این امر اعتقاد داریم که متخصص سئو علاوه بر دارا بودن توانایی تحلیل اعداد و ارقام و مقایسه شرایط سایتها با یکدیگر باید بتواند با استفاده از خلاقیت و تفکر شخصی خود استراتژی مناسب جهت موفقیت و رسیدن به هدف را تنظیم نماید.

پونه مدیا به عنوان یک شرکت ارائه دهنده خدمات سئو و بهینه سازی سایت خدمات متمایزی از سئو و بهینه سازی سایت را به مشتریان خود ارائه می دهد. خدماتی که ترکیبی از خلاقیت، روانشناسی، هنر ،  ui/ux سایت و ... می باشد.

شاید سئو تنها حرفه ای باشد که متخصص سئو را بتوان مهندس، هنرمند و نویسنده به شمار آورد.


کد N2112698