برف راه ارتباطی 60 روستای شیروان را قطع کرد

اقتصاد,قطع راه روستایی,کولاک برف,شیروان

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: بارش برف سنگین و کولاک برف، دوشنبه شب راه ارتباطی 60 روستای این شهرستان خراسان شمالی را مسدود کرد.

امین رضا مرآتی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با .جود چند نوبت برفروبی در محورهای روستایی این شهرستان از دیروز، اکنون راه های روستایی بخش سرحد و قوشخانه و نیز حوزه اوغاز و سیوکانلو در بخش مرکزی شیروان بسته و دچار محدودیت های ترافیکی است.
وی افزود: به علت لغزندگی جاده ها و برودت هوا، تردد در بقیه محورهای روستایی شهرستان شیروان نیز به سختی انجام می شود که انتظار می رود رانندگان احتیاط های لازم را داشته باشند.
وی گفت: هم اکنون برای بازگشایی مسیرهای ارتباطی بخش مرزی سرحد و قوشخانه این شهرستان چند گروه راهداری به محل اعزام شده اند که برای باز کردن مسیر تلاش می کنند.
بخشدار سرحد شیروان نیز گفت: مسیر ارتباطی گردنه شیخ حسن، دهستان جیرستان و شهرک امام سجاد به طور کامل مسدود است و همچنان کولاک برف به شدت در این بخش ادامه دارد.
علی قویدل اظهار داشت: با توجه به کولاک برف در منطقه سرحد از دیشب تا عصر امروز برخی از محورها 3 تا 5 مرحله برفروبی شده ولی مجدد بسته شده است.
وی گفت: در صورت ادامه کولاک برف در این منطقه، عوامل راهداری قادر به گشودن مسیرهای مزبور نخواهند بود.
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شیروان گفت: از یکشنبه شب تا عصر امروز 500 کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان برفروبی و 250 تن شن و نمک پاشی شده است.
ارتفاع برف در برخی از نقاط روستایی این شهرستان به 45 سانتی متر رسیده است.
به گزارش ایرنا؛ بارش برف و کولاک شدید که از اوایل دیشب در استان خراسان شمالی آغاز شده، باعث تعطیل دوروزه مدارس در برخی شهرستان های خراسان شمالی در نوبت صبح و عصر شد.
بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر جوی ناپایدار تا صبح روز سه شنبه در استان خراسان شمالی است.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی، ورود سامانه ای بارشی به این استان موجب افزایش ابر، وزش باد شدید، بارش باران و در پاره ای از نقاط رگبار و بارش برف و در ارتفاعات مه گرفتگی و کولاک برف شده و دمای هوا بین 8 تا 10 درجه کاهش خواهد یافت.
7186/5132
کد N2080312