سیم بکسل روکش دار و استفاده از آن بجای سیم بکسل استیل

قیمت سیم بکسل,سیم بکسل,سیم بکسل 7X7,سیم بکسل روکش دار,سیم بکسل روکش دار ,جنرال بکسل

استفاده از سیم بکسل بطور کلی در صنایع بسیار گسترده می باشد و محدود به بلند کردن و لیفتینگ و یا کشیدن اجسام سنگین نمی باشد.

استفاده از سیم بکسل بطور کلی در صنایع بسیار گسترده می باشد و محدود به بلند کردن و لیفتینگ و یا کشیدن اجسام سنگین نمی باشد. بنابراین ساختار ها، بافت و ها و متریال های بسیار متنوعی از سیم بکسل برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند حتی با اهداف تزئینی و در دکوراسیون. سیم بکسل ها امروزه بصورت گسترده ای در احداث پل های معلق برای اتصال دو نقطه معمولا در مناطق روستایی و کوهستانی بکار می روند که با هزینه ای بسیار محدودتر و سرعت راه اندازی بسیار سریع تر از پل های بتنی قابل اجرا می باشد. اما ساختارها و متریال های مختلف چه تفاوت های عمده ای دارند؟
سیم بکسل استیل
اطلاعات فنی سیم بکسل ها که که به بررسی بیش از 100 نوع بافت سیم بکسل، تفاوت های مکانیکی شامل مقاومت کششی، تنش پیچشی و برشی، تنسایل و سختی، مقاومت سایشی، مقاومت محیطی و انعطاف آنها می پردازد از اسکوپ بحث در اینجا خارج است. اما با توجه به سوالات فنی و مهندسی بسیار پیرامون مقایسه نوع و کارکرد سیم بکسل روکش دار و استیل بر آن شدیم به توضیح و مقایسه کاربری این دو ساختار بپردازیم.
سیم بکسل های استیل که در دو گرید استنلس استیل 304 (بگیر) و استنلس استیل 316 (نگیر) تولیدمی شوند اکثرا به سبب مقاومت محیطی بالایی که در برابر آب و رطوبت برای کار در محیط های مرطوب و ساحلی دارند انتخاب می شوند. سیم بکسل 7X7 استنلس استیل مقاومت کششی سیم بکسل های فولادی را ندارد و از نظر تنسایل و سختی در درجه پایینتری می باشد و صرفا مقاومت محیطی که دارد با وجود قیمت بسیار بالاتری که نسبت به سیم بکسل فولادی دارد آن را به عنوان گزینه اول در اتصالات کششی محیط های مرطوب تبدیل نموده است. شایان ذکر است سیم بکسل های استیل نیز در تماس با نمک های دریایی موجود در آب دریا در بلند مدت دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند اما با این حال نیز طول عمر بسیار بالاتری از سیم بکسل های فولادی دارند. دو گرید استیل نام برده در بالا در تولید سیم بکسل استیل نیز از نظر مقاومت کششی قابلیت های مکانیکی کاملا برابری دارند و تنها تفاوت آنها در مقاومت در برابر زنگ زدگی می باشد چرا که سیم بکسل استیل گرید 316 در برابر کلرید ها نیز مقاومت مناسب تری دارد.
سیم بکسل روکش دار
سیم بکسل های روکش دار که گاها به اشتباه ضد زنگ تلقی می شوند معمولا در سایز های ریز تر تولید میشوند. مغزی سیم بکسل روکش دار معمولا از ساختار 7X7 می باشد که از جنس فولادی تولید شده و همراه با روکش پلاستیکی پی وی سی عرضه میشود. عمده استفاده از سیم بکسل روکش دار در باشگاه های ورزشی و بدنسازی برای اتصال وزنه ها به اهرم فشاری و حرکت بر روی قرقره ها می باشد. شایان ذکر است استفاده از روکش به هیچ  وجه به منظور بالا بردن قابلیت فیزیکی سیم بکسل روکش دار برای مقابله با رطوبت و زنگ زدگی نمی باشد بلکه برای افزایش مقاومت سایشی و جلوگیری از تماس مستقیم لایه های سیم بکسل با سطوح صورت پذیرفته است. از این رو سیم بکسل روکش دار به هیچ وجه ضد زنگ نبوده و با ایجاد هر گونه پارگی و سوراخ بر روی روکش در تماس با رطوبت و ورود قطرات آب حتی با سرعت بیشتری نیز در معرض زنگ زدگی قرار می گیرد. سیم بکسل روکش دار معمولا در قطر 4 به 5 مورد استفاده گسترده قرار می گیرد. منظور از 4 به 5 استفاده از سیم بکسل فولادی به قطر 4 میلیمتر در مغزی و روکش پی وی سی به ضخامت 0.5 میلیمتر بر روی سطح خارجی می باشد که در دو طرف در مجموع 1 میلیمتر موجب افزایش قطر خارجی می شود.


کد N2074167