آفتاب

ایران و اسپانیا بر گسترش تبادل گردشگری تاکید کردند

ایران و اسپانیا بر گسترش تبادل گردشگری تاکید کردند

مادرید- ایرنا- در دیدار روز چهارشنبه «علی‌ اصغر مونسان» رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران با «ره یس ماروتو» وزیر صنعت، تجارت و گردشگری اسپانیا در مادرید، گسترش همکاری ها دو کشور در زمینه گردشگری مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، مونسان برای شرکت در سی‌ و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری مادرید موسوم به «فیتور» ، صبح چهارشنبه وارد مادرید پایتخت اسپانیا شد.
وی در این دیدار با اشاره به روابط سنتی و تاریخی میان ایران و اسپانیا، خاطر نشان کرد، دو کشور از ظرفیت های قابل توجهی برای همکاری در حوزه های مختلف گردشگری و صنایع دستی برخوردارهستند و تهران برای توسعه همکاری ها با مادرید در این زمینه از آمادگی کامل برخوردار است.
وی با بیان اینکه در 9 ماه نخست سال، 6 میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر کرده اند افزود، ایران جزو 10 کشور اول دنیا از نظر تنوع جاذبه های گردشگری است و در سال های اخیر توسعه صنعت گردشگری یکی از اولویت های اصلی دولت بوده است.
مونسان گفت، با توجه به توانمندی های اسپانیا در خصوص صنعت گردشگری، این موضوع می تواند یکی از حوزه های مهم همکاری میان تهران و مادرید باشد.
وزیر صنعت، تجارت و گردشگری اسپانیا نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه این صنعت در اقتصاد این کشور اظهار کرد، در سال گذشته میلادی بیش از 82 میلیون گردشگر خارجی به اسپانیا وارد شدند که درآمد حاصل از آن 12درصد تولید ناخالص داخلی بود.
ماروتو با اشاره به برنامه های دولت اسپانیا برای توسعه صنعت گردشگری گفت، یکی از برنامه های این کشور، متنوع کردن بازارهای هدف گردشگری است که ایران در این زمینه مورد توجه قرار دارد از این رو اسپانیا برای تبادل گردشگری با ایران آمادگی کامل دارد.
وی با بیان اینکه اسپانیا برای انتقال تجربیات و اجرای طرح های گردشگری به ایران آماده است، ابراز امیدواری کرد که این دیدار بتواند مقدمه ای برای شروع همکاری های جدی در این حوزه باشد.
اروپام *4*491**شبس**1613
کد N2069555

وبگردی