آفتاب
در پایان معاملات هفتگی رقم خورد؛

نوار رشد ۵ روزه وال‌استریت پاره شد/بازار در انتظار اعلام درآمدها

نوار رشد ۵ روزه وال‌استریت پاره شد/بازار در انتظار اعلام درآمدها

در پایان معاملات روز جمعه، وال‌استریت بدلیل افت سهام انرژی، اندکی کاهش یافت تا نوار رشد ۵ روزه آن پاره شود. سرمایه‌گذاران منتظر فصل اعلام درآمدها هستند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، در پایان معاملات روز جمعه، وال‌استریت اندکی افت کرد تا نوار رشد ۵ روزه آن پاره شود. این درحالی اتفاق افتاد که سهام انرژی افت کردند و سرمایه‌گذاران منتظر فصل اعلام درآمدها هستند که از این هفته با اعلام درآمد بانک‌های سیتی‌گروپ، جی‌پی مورگان و سایر بانک‌های مهم آغاز خواهد شد.

با خوش‌بینی به مذاکرات تجاری چین-آمریکا و انتظار کندتر شدن سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو، روند رشد بازارهای سهام تا پنج‌شنبه، ۶ درصد شاخص اس‌اندپی را بالا برد و باعث شد این شاخص حالا ۱۰ درصد از پایین‌ترین سطح ۲۰ ماهه خود که در حوالی کریسمس ثبت کرده بود، بالاتر قرار بگیرد.

اس‌اندپی ۵۰۰ در معاملات روز جمعه هم توانست از افت ۰.۷۴ درصدی در اوایل روز بازگردد و در انتها فقط ۰.۰۱ درصد افت کند.

دونالد سلکین، استراتژیست ارشد بازار در شرکت اوراق نیوبریج در نیویورک می‌گوید: ما راهمان را به سختی به سوی رشد پیدا کردیم و حالا بازارها منتظر آغاز فصل درآمدها در هفته پیش‌رو هستند.

اما با سقوط قیمت‌های نفت پس از ۹ روز رشد متوالی، شاخص انرژی اس‌اندپی ۰.۶۳ افت کرد و پرچمدار افت در بین ۱۱ بخش دیگر اس‌اندپی شد.

شاخص شرکت‌های مالی درحالی ۰.۱۷ درصد رشد کرد که سهام سیتی‌گروپ، که در روز دوشنبه درآمدهای خود را اعلام خواهد کرد، با اعلام این که به سهامداران خود دسترسی بیشتری به داده‌ها و هیات‌مدیره اعطا خواهد کرد، ۰.۴۴ درصد بالا آمد.

سهام جی‌پی مورگان چیس، که در روز سه‌شنبه درآمدهای خود را اعلام خواهد کرد، ۰.۴۸ درصد افت کرد.

سهام آمریکا در آخرین ربع سال ۲۰۱۸، با نگرانی از تجارت و افزایش نرخ بهره، به شدت آسیب دیدند.

تحلیل‌گران انتظار دارند درآمد سرانه هر سهم شرکت‌های عضو اس‌اندپی ۵۰۰، امسال ۶.۴ درصد رشد کند. این درحالیست که در سال ۲۰۱۸، با پشتیبانی قانون کاهش مالیات که به تازگی تصویب شده بود، این میزان ۲۳.۵ درصد رشد کرده بود.

شاخص صنعتی داوجونز ۰.۰۲ درصد افت کرد و به ۲۳۹۹۵.۹۵ واحد رسید، درحالی‌که شاخص کامپوزیت نزدک ۰.۲۱ درصد افت کرد و به ۶۹۷۱.۴۸ واحد رسید.

اس‌اندپی ۵۰۰ هم تا ۲۵۹۶.۲۶ واحد پایین آمد.

برای این هفته رشد اس‌اندپی برابر با ۲.۵ درصد شد، درحالی‌که داوجونز ۲.۴ درصد و نزدک ۳.۴ درصد بالا آمدند.

حجم معاملات روز جمعه ۶.۸ میلیارد سهم بود که در مقایسه با میانگین ۲۰ روزه ۸.۹ میلیارد سهم، کاهش یافته بود.

کد N2057988

وبگردی