آفتاب
دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی ایران :

سکته مغزی قابل درمان است

سکته مغزی قابل درمان است

تهران - ایرنا - دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی با اشاره به ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه سکته مغزی در این کنگره گفت: سکته مغزی امروزه کاملا قابل درمان است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از انجمن سکته مغزی ایران، دکترسیدحسین آقامیری در آستانه برگزاری یازدهمین کنگره سکته مغزی، اظهار داشت: این بیماری قابل پیشگیری است و با راهنمایی مردم و تغییر سبک زندگی می‌توان عوامل خطر را کنترل کرد از طرفی سکته مغزی امروزه کاملا قابل درمان است به شرط اینکه اقدام مناسب در زمان طلایی انجام گیرد.
این متخصص مغز و اعصاب تأکید کرد: سکته مغزی در ساعات اولیه یا به عبارتی در 4 ساعت و نیم طلایی قابل درمان است و مردم باید علائم این بیماری را بشناسند تا زمان را از دست ندهند.
‌آقامیری افزود : انحراف صورت، ضعف دست یا پا و تغییر تکلم به صورت ناگهانی باید جدی گرفته شود چرا که بروز یک دفعه‌ ای این علائم نشانه‌های سکته مغزی است و باید در زمان طلایی به بیماری کمک کرد.
دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی ادامه داد: این کنگره اول تا سوم اسفند ماه سال جاری در سالن همایش‌های کتابخانه ملی جنب هتل ارم تهران در بزرگراه حقانی برگزار می‌شود و اساتید و صاحبنظران برجسته در این کنگره حضور و جدیدترین دستاوردهای در زمینه سکته مغزی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه تمرکز کنگره امسال در زمینه مباحث آموزشی متخصصین مغز و اعصاب است، گفت: درمان سکته مغزی روز به روز در حال پیشرفت است و این در حالی بوده که 15 سال پیش درمانی وجود نداشته ولی الان می‌توان خدمات گسترده‌ای را جهت نجات جان بیمار انجام داد.
دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی خاطرنشان کرد: درمان حاد سکته مغزی، درمان پیشگیرانه سکته مغزی و درمان اختلالات عروقی مغز از محورهای اصلی این کنگره است.
وی گفت:‌ امسال میهمان خارجی چه به صورت سخنران چه به صورت شرکت‌کننده نداریم و تعدادی از اساتید ایرانی مقیم کشورهای دیگر از سایر دانشگاه‌های جهان جهت حضور در این کنگره شرکت می‌کنند.
دبیر علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی گفت: یازدهمین کنگره سکته مغزی ایران دارای 15 امتیاز بازآموزی برای متخصصین مغز و اعصاب و متخصصین قلب و عروق ، طب اورژانس و پزشکان عمومی میباشد و به طور کلی پیش‌بینی می‌شود در این کنگره بیش از 500 نفر شرکت کنند.
یازدهمین کنگره سکته مغزی ایران 1 تا 3 اسفند در سالن همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار می شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.irstroke.com مراجعه کنند.
علمی ** 1201 **1440
کد N2057856

وبگردی