آفتاب

پرتاب اولین موشک ازخاک آمریکا به فضا در سال 2019

پرتاب اولین موشک ازخاک آمریکا به فضا در سال 2019

تهران – ایرنا – شرکت اسپیس اکس (SpaceX) با استفاده از موشک فالکون 9 آخرین گروه از ماهواره های ایریدیوم نکست (Iridium NEXT) را روز گذشته به فضا پرتاب کرد. این ماموریت، اولین پرتاب راکت از خاک آمریکا به فضا در سال 2019 میلادی است.

به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، کمتر از 10 دقیقه پس از پرتاب راکت به فضا موتور بخش اول از این ماموریت با موفقیت روی پلتفرم شرکت SpaceX در اقیانوس آرام فرود آمد. ظرف چند دقیقه پس از پرتاب موتور مرحله دوم راکت ماموریت خود را به پایان رساند و خاموش شد تا راکت به مدت 40 دقیقه در فضای بالای زمین باقی بماند. راس ساعت 11:45 شرکت SpaceX رها شدن موفقیت آمیز 10 ماهواره را در فضا تایید کرد.
در این ماموریت که Iridium-8 نام داشت، هشتمین و آخرین گروه از 75 ماهواره متعلق به شرکت ارتباطات ماهواره ای آمریکا موسوم به Iridium، در قالب پروژه Iridium NEXT به فضا پرتاب شدند. این ماموریت، اولین پرتاب راکت از خاک آمریکا به فضا در سال 2019 میلادی است.
این ماموریت تلاش 12 ساله شرکت Iridium را برای به روزرسانی و جایگزینی ماهواره های مخابراتی خود به سرانجام رساند. ماموریت Iridium-8 نیز مانند بسیاری از پرتاب هایی که در چند هفته اخیر انجام شده است، دو بار به تعویق افتاد. در اصل قرار بود این ماموریت هفتم ژانویه انجام شود.
علمی (6)**9259**1440
کد N2057786

اخبار مرتبط

تازه های خبری