مستندسازی ۲۴۷ نیاز فناورانه با کمک فن‌بازارها

فناوری

دبیر توسعه صنعتی و فناوری سازمان صنایع کوچک گفت: البرز به دلیل برخورداری از مراکز دانشگاهی و صنایع بزرگ پتانسیل خوبی در حوزه تولید فناوری و توسعه فن‌بازارها دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، تهمورث لاهوتی روز یکشنبه، ۲۷ آبان در یازدهمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای کشور که در مجتمع فرهنگی وتفریحی دشت بهشت مشکین دشت استان البرز برگزار شد، اظهارکرد: شفاف‌سازی و تقویت بازار فناوری ابزاری است که برای تسهیل توسعه امور استفاده می‌شود و فن بازار در دنیای رقابتی اقتصاد از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی گفت: فن بازارها از یک سو ابزارهای مورد نیاز بخش‌های تحقیق و توسعه صنایع برای دستیابی به فناوری را فراهم می‌کنند و از سوی دیگر با رساندن اطلاعات فناوری و دستاوردهای علمی و پژوهشی، محصولات خود را به متقاضیان و سرمایه‌گذاران معرفی می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه متاسفانه فن بازارها به عنوان بازوی صنایع و واحدهای تولیدی تا کنون به طور مطلوب به جامعه معرفی نشده‌اند، افزود: رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید برای معرفی فن بازارها فعالیت بیشتری داشته باشند.

لاهوتی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۴۷ نیاز فناورانه با کمک فن بازارها در حوزه صنایع کوچک و متوسط کشور شناسایی و مستندسازی شده است، گفت: آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، سمنان، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، فارس، یزد و گلستان از جمله استان‌هایی هستند که از خدمات فن بازارها بهره‌مند شده‌اند.

دبیر توسعه صنعتی و فناوری سازمان صنایع کوچک در پایان بیان کرد: البرز به دلیل برخورداری از مراکز دانشگاهی و صنایع بزرگ پتانسیل خوبی در حوزه تولید فناوری و توسعه فن بازارها دارد.

یازدهمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای کشور با هدف بررسی نیازهای تولید و صنعتی کشور در البرز برگزار شد.

انتهای پیام
کد N2012649