«آر یو والیبال» به موزه کمیته بین‌المللی المپیک در سوئیس اهدا شد

سینما و تئاتر, آر یو والیبال به موزه کمیته بین‌المللی المپیک در سوئیس اهدا شد

کارگردان فیلم کوتاه «آر یو والیبال» از اهدای این فیلم به عنوان پرافتخارترین فیلم کوتاه ورزشی به موزه کمیته بین المللی المپیک در کشور سوئیس خبر داد.

به گزارش ایلنا،احمد شجاعیان مشاور فیلم کوتاه آریو والیبال اظهار داشت: بعد از آنکه «آر یو والیبال؟!» در جشنواره‌های مختلف ورزشی و غیر ورزشی موفقیت‌های خوبی به دست آورد و اکنون به عنوان پرافتخارترین فیلم کوتاه ورزشی تاریخ سینما ایران شناخته می‌شود، به همت رضا فتاحی مشاور سابق رئیس فدراسیون جهانی کشتی، پوستر امضا شده این فیلم به همراه «دی وی دی» آن به کمیته ملی المپیک ارسال شد.

وی افزود: قرار است در ماه نوامبر (آبان ماه) زمانی که توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک به کشور سوئس بازمی گردد این فیلم طی مراسمی به موزه کمیته بین المللی المپیک اهدا شود.

مشاور کارگردان فیلم کوتاه «آر یو والیبال»، ادامه داد: همچنین طبق صحبت‌های انجام شده قرار است در بهار سال آینده نیز از کارگردان و برخی از عوامل فیلم در محل کمیته بین المللی المپیک با حضور توماس باخ تقدیر شود.

شجاعیان پیش از این نیز خبر از ساخت سه اپیزود دیگر این فیلم و تبدیل آن به یک اثر بلند سینمایی خبر داده بود.

وی از احتمال مشارکت اسپانسر خارجی برای این کار خبر داده بود و گفت که در حال گفت‌وگو و رایزنی با چند اسپانسر خارجی هستیم که در صورت نهایی شدن این فیلم به صورت یک اثر 4 اپیزودی تولید و توزیع جهانی خواهد شد.

فیلم کوتاه داستانی «آر یو والیبال؟» درباره گروهی پناهجوی عرب زبان است که به مرزهای یک کشور انگلیسی زبان می‌رسند. مرز بسته است و هر روز پناهجویان با سربازهای مرز درگیر می‌شوند تا اینکه چند کودک راه را برای ارتباط این دو گروه باز می‌کنند و ...

این فیلم کوتاه تا کنون جوایز بسیاری در فستیوال‌های چون جشنواره فیلم میلان، جوان جشنواره ماترای ایتالیا، دیپلم افتخار و مدال ایسفا را کسب کرده است.

در «آر یو والیبال؟» هنرمندانی چون نعیم شیخ محبوبی، یاسمین صلحی، حامد ندری، ابراهیم عموره، مهدی حسینی و محسن داداش زاده ایفای نقش می‌کنند.

این فیلم کوتاه به نویسندگی و کارگردانی محمد بخشی و تهیه کنندگی نیما ربیعی و مشاور کارگردانی احمد شجاعیان تولید شده است.

 

کد N1966910