آب روستاهای طوفان‌زده گلستان وصل شد

حوادث

سرپرست معاونت بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان گفت: آب 20 روستای حادثه‌دیده در طوفان اخیر گلستان وصل شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از شرکت آبفار گلستان، «عاشور محمد مرگان‌پور» اظهار کرد: بر اثر باد شدید و باران رگباری روز چهارشنبه 28 شهریور در استان گلستان، تأسیسات 20 روستای تحت پوشش این شرکت دچار حادثه و خسارت شده بود.

وی افزود: این روستاها در شهرستان‌های گرگان، آزادشهر، گنبد کاووس، آق‌قلا، علی آبادکتول و کردکوی واقع شده بود که با تلاش کارکنان آب و فاضلاب روستایی، آب آشامیدنی همه روستاهای حادثه‌دیده وصل شد.

مرگان‌پور، حجم خسارت‌های وارده به تأسیسات آبفار در حادثه اخیر را شامل 150 متر خط انتقال، یک دهنه چشمه، آسیب‌دیدگی چهار دستگاه فلوتر، تخریب یک باب حوضچه، خسارت دو دستگاه تابلو برق و تخریب 12 باب سقف اتاقک‌های موتورخانه برشمرد.

سرپرست معاونت بهره‌برداری آبفار گلستان ادامه داد: با تلاش پرسنل و کارکنان ستاد و مدیریت امور شهرستان‌ها و با توجه به حجم خسارت‌های وارده عملیات اجرایی بازسازی تأسیسات در کمترین زمان ممکن انجام و پایداری آب شرب سالم و بهداشتی 9 هزار و 252 خانوار با جمعیت 31 هزار و 539 نفر برقرار شد.

وی، میزان خسارت‌های وارده به تأسیسات آبرسانی را 820 میلیون ریال عنوان کرد.

مرگان‌پور یادآور شد: در زمان وقوع حادثه و قطع آب علاوه‌بر روستاهای تحت پوشش این شرکت، سایر روستاها هم از خدمات آبرسانی از طریق ناوگان آبرسانی سیار بهره مند شد.

انتهای پیام

کد N1965915