رسانه های خارجی خبر حادثه تروریستی اهواز را چگونه پوشش دادند؟

رژه نیروهای مسلح, اهواز, حمله تروریستی, بازتاب رسانه های خارجی, سیاسی

مردان مسلح به رژه نظامی در شهر اهواز ایران حمله کردند. الجزیره همچنین به نقل از مصاحبه تلویزیون با خبرنگاران در اهواز خبر داد که پس از آنکه افراد مسلح از پشت جایگاه به رژه تیراندازی کردند

به گزارش آفتاب آنلاین؛ خبر حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز در رسانه های خارجی بازتاب های گوناگون داشت.


بخش انگلیسی تارنمای شبکه قطری الجزیره به نقل ازتلویزیون ایران نوشت: مردان مسلح به رژه نظامی در شهر اهواز ایران حمله کردند. الجزیره همچنین به نقل از مصاحبه تلویزیون با خبرنگاران در اهواز خبر داد که پس از آنکه افراد مسلح از پشت جایگاه به رژه تیراندازی کردند، چندین نفر کشته و مجروح شدند.


خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز در خبری فوری از این حادثه، افراد تیرانداز را ناشناس خواند.


خبرگزاری فرانسه در توییتی تعداد مجروحان را به نقل از ایرنا 20 نفر اعلام کرد.


بخش انگلیسی بی بی سی نیز خبر داد که افراد مسلح از پارکی در حوالی محل رژه تیراندازی کرده و یونیفورم نظامی بر تن داشتند. به گفته بی بی سی، تصاویر پس از این واقعه نشان می دهد که سربازان مجروح به محلی امن منتقل می شوند.


تارنمای بخش انگلیسی تلویزیون روسی راشا تودی نیز این تیراندازی را همزمان با گرامیداشت سالروز آغاز جنگ ایران وعراق عنوان کرد. این رسانه به نقل از منابع ایرانی نوشت که تیزاندازی دقایقی پس از آغاز رژه لشکر 92 زرهی ارتش ایران رخ داد و حدود 10 دقیقه طول کشید.


یورونیوز نیز به نقل از رسانه های ایران نوشت: شماری از افراد مسلح، مراسم رژه نیروهای نظامی را در شهر اهواز به رگبار گلوله بستند که طی آن شماری کشته و مجروح شدند.کد N1963318