واکنش فرماندار قم به خبر وساطت رئیسی در آزادی طلاب تجمع فیضیه

سیدابراهیم رئیسی,سیاست داخلی,مدرسه فیضیه,استان قم

همشهری آنلاین: فرماندار قم در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه طلاب تجمع جنجالی مدرسه فیضیه قم با وساطت سیدابراهیم رئیسی آزاد شده‌اند گفت: از نظر قانونی کسی نمی‌تواند در پرونده‌های قضایی اعمال نظر و دخالت کند.

رضا سیار به ایرناپلاس گفت: بر اساس گزارشی که دادستانی ویژه روحانیت به ما داده است 5 نفر در ماجرای مدرسه فیضیه قم بازداشت شدند که یک نفر بی‌تقصیر بود و آزاد شد.

او با بیان اینکه؛بنده نیز مانند شما خبر آزادی این افراد را در رسانه‌ها شنیده‌ام، افزود: گزارشی که دادستانی ویژه روحانیت به ما داده برای همان زمانی است که این طلاب دستگیر و بازجویی شدند و بعد از آن گزارشی به ما داده نشده است.

فرماندار قم خاطرنشان کرد: ماجرای مدرسه فیضیه قم در دادگاه ویژه روحانیت در حال رسیدگی است و روال قانونی خود را طی می‌کند. از نظر قانونی هم کسی نمی‌تواند در پرونده‌های قضایی دخالت یا اعمال نظر کند.

وحید یامین پور از مجریان نزدیک به جبهه پایداری در صداوسیما در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه داستان دستگیری طلاب تجمع پرحاشیه به کجا رسید؛ گفته است که این افراد با مداخله سیدابراهیم رئیسی، دادستان ویژه روحانیت آزاد شده‌اند.

پیش از این لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئيس جمهوري، اتهام این طلاب را تهدید به قتل رئیس جمهوری عنوان کرده بود.