زارعی: انصارالله به زودی سیستم دفاعی هوایی‌اش را فعال می‌کند

سیاسی

یک کارشناس مسائل منطقه با اشاره به موفقیت‌های انصارالله گفت: انصارالله علاوه بر تجهیزات پهپادی و ساخت تانک به زودی سیستم دفاع هوایی‌اش را فعال می‌کند.

به گزارش ایسنا، سعدالله زارعی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به تحولات یمن و جنایات علیه مردم مظلوم و بی دفاع یمن گفت:‌ با حضور ۱۷ کشور یک جنگ جهانی علیه مردم یمن ادامه دارد و در راس آنها آمریکایی‌ها هستند که ابتدا سعی کردند نقش خود را در این جنگ مخفی کنند و فقط بگویند در تامین تجهیزات دخیل هستند اما مشخص شد اساسا فرماندهی جنگ را در دست دارند.

وی با اشاره به گزارش اخیر سازمان عفو بین‌الملل گفت:‌ بر اساس این گزارش ۶ هزار و ۳۰۰ نفر تاکنون به شهادت رسیدند و از این تعداد ۱۴۹۱ کودک زیر ۱۵ سال هستند و در حدود ۱۴ هزار نفر به خاطر محاصره و نبود دارو و غذا بیمار هستند و یا تعداد زیادی در اثر وبا فوت کردند. امروز ۸ و نیم میلیون نفر در یمن گرفتار قحطی و گرسنگی هستند. این در حالی است که ملت یمن در شرایط عادی می‌تواند با استفاده از امکانات سرزمین خود کشورش را اداره کند. حدود ۴ میلیون آواره از خانه و کاشانه در یمن وجود دارد و تنها در جریان جنگ الحدیده ۳۵۰ هزار نفر آواره شدند.

وی ادامه داد: ملت یمن در شرایط فقر مطلق است و اینها به خاطر سیاست آمریکا و عوامل این کشور در منطقه است. جنایات آنها علیه یمن مهندسی شده است و موردی نیست. شورای امنیت سازمان ملل پشت این گرفتاری‌هاست قطعنامه صادر می‌کند و اجازه می‌دهد متجاوزان از هوا و دریا و زمین یمن را به تصرف دربیاورند.

زارعی گفت:‌ این جنایات در  ۱۰۰ سال اخیر در دنیا سابقه نداشته است و سرمنشاء این جنایات سازمان ملل و قدرت‌های بزرگ به ویژه آمریکاست.

این کارشناس مسائل منطقه، حمله به بیمارستان‌ها و اتوبوس حامل کودکان را نهایت وقاحت و جنایت از سوی آمریکا و متجاوزان سعودی خواند و افزود: آنها وقیحانه بعد از حمله به اتوبوس کودکان تایید کردند که این اتوبوس حامل کودکان بوده است اما آنها در دبستان مشق رزم می‌دیدند و آماده می‌شدند در آینده به حوثی‌ها بپیوندند و این اوج جنایات است.

زارعی در ادامه به قدرت و توان لجستیکی و تاکتیکی حوثی‌ها (انصارالله) اشاره کرد و گفت:‌ قرار بود در جنگ حدیده ظرف یک ماه تصرف انجام شود. اما امروز ۱۳ هفته از آن زمان می‌گذرد و چنین اتفاقی نیفتاده است و انصارالله با اقداماتی که انجام داده است نشان داده تا چه اندازه در منطقه قدرت دارد. آنها قدرت سلب امنیت از منطقه را دارند و این که اگر اراده کنند دریای سرخ و باب‌المندب را ببندند و دریای عدن را ناامن کنند. و همچنین اقیانوس هند را از حضور ناوهای جنگی و نفت کش ها تهی کنند اما امروز با چشمان باز بر تحولات نظارت دارند.

وی گفت:‌ سرنوشت جنگ بعد از سه سال و نیم امروز از سوی انصارالله تعیین می‌شود. آنها به انواعی از تجهیزات پهپادی مجهز شدند که می‌تواند پایتخت امارات متحده عربی را مورد حمله قرار دهد آنها همچنین به ساخت تانک دست یافتند و همچنین ساخت سیستم دفاع هوایی را در اختیار گرفتند و به زودی آن را فعال می‌کنند.

سخنران پیش خطبه نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: سال ۲۰۱۸ سال تمرکز حمله موشکی انصارالله به عربستان است و این را آنها به صراحت عنوان کردند. بسیاری از کشورهای عضو ائتلاف باور نمی‌کنند که یک ملت گرسنه در محاصره و مظلوم در شرایطی که توسط ۱۷ ارتش مورد حمله قرار گرفته است کاری کند که پهپادهایش هر نطقه‌ای را بتواند هدف قرار دهد.

زارعی با اشاره به این که آنها ایران را متهم می‌کنند که سلاح در اختیار انصارالله قرار می‌دهد، گفت: سوالی که باید پرسید این است که چگونه وقتی یمن در محاصره هوا و زمین و دریاست می‌توان یک موشک به تعداد زیاد را به یمن منتقل کرد. ادعاهای آنها نشان دهنده ضعفشان در برابر انصارالله است. آنها دروغ می‌گویند. مساله این است که نمی‌توانند باور کنند یک ملت توانسته تجربه‌ی ایران در مقابله با متجاوزان در جنگ تحمیلی ۸ ساله را الگو برداری کنند. و در سرزمین خود یک بار دیگر آن تجربه را تکرار کنند.

انتهای پیام

کد N1933805