کشف محموله ۳۵ میلیارد ریالی ساعت مچی قاچاق در فرودگاه مهرآباد

اجتماعی

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از کشف محموله ساعت مچی قاچاق به ارزش تقریبی ۳۵ میلیارد ریال در فرودگاه مهر آباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار "حسن مهری" در جمع خبرنگاران با اشاره به کشف محموله ای از ساعت مچی قاچاق در فرودگاه مهرآباد، اظهار کرد: این محموله حاوی ۵ هزار و ۴۵۰ عدد ساعت مچی بوده که در سال های گذشته و از مسیر زمینی وارد کشور شده بود.

وی افزود: صاحبان این محموله قاچاق قصد داشتند بخشی از آن را به وسیله هواپیما از فرودگاه مهرآباد به جزیره کیش منتقل کنند که با هوشیاری مأموران پلیس این فرودگاه این محموله کشف شد.

فرمانده پلیس فرودگاه کشور ادامه داد: در تحقیقات به عمل آمده و نیز بازجویی فنی از شخص حامل محموله مشخص شد بخش بزرگتری از این ساعت ها در شهر تهران و در یک شرکت انبار شده که با اعزام مأموران پلیس فرودگاه مهرآباد به محل مورد نظر، باقی مانده ساعت ها ضبط و شرکت نیز پلمب شد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ارزش تقریبی این محموله قاچاق قریب به ۳۵ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این محموله انواع ساعت های مچی ساخت کشور سوئیس با ارزش های مختلف تا سقف ۱۴۰ میلیون ریال وجود دارد؛ ساعت های مذکور متعلق به یک برند معتبر سوئیسی است که با چسباندن برچسب تقلبی "شبنم" وزارت صنعت و معدن و تجارت قصد فروش آنها در بازار را داشته اند.

فرمانده پلیس فرودگاه کشور با تأکید بر اینکه کالای قاچاق هر زمانی که وارد کشور شده باشد قاچاق محسوب می شود، تصریح کرد: متخلفان باید بدانند که هرگز از چشمان تیزبین پلیس در امان نخواهند بود و حتی اگر سال های بسیاری از وارد کردن کالای قاچاق توسط آنها گذشته باشد باز هم تحت پیگرد پلیس قرار خواهند داشت.

سردار مهری در پایان با تأکید به اینکه پلیس فرودگاه های کشور در تمام نقاطی که کالا از مسیر هوایی جابه جا می شود، حضور دارد و بر همه چیز نظارت می کند، خاطر نشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یک اولویت اساسی در دستور کار پلیس فرودگاه قرار داشته و در این مسیر از حمایت های مقامات قضائی نیز قدردانی می کنیم.

کد N1925933