ارزیابی عملکرد جهاد دانشگاهی نشان‌دهنده رویکرد صحیح این نهاد انقلابی است

فناوری

معاون فرهنگی دانشگاه ارومیه گفت: ارزیابی عملکرد جهاد دانشگاهی نشان دهنده رویکرد صحیح این نهاد انقلابی است که بدور از هیاهوی سیاسی بدنبال اقداماتی اثر گذار با ماهیت انقلابی است لذا در اقدامات فرهنگی مانند مسابقات قرآنی و مناظرات دانشجویی و ... سایر اقدامات شاخص این نهاد در دانشگاه که انصافا عملکرد مطلوبی داشته است می تواند بعنوان الگویی مناسب برای رویدادهای فرهنگی دانشگاهی مد نظر قرار گیرد.

علیجو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، باتوجه به ماهیت جهاد دانشگاهی که اقداماتش بصورت جهادی و انقلابی است لذا چنین رویکردی در همه زمینه‌ها می‌تواند بابرکت، گره گشا و ماندگار شود؛ لذا اصل وجود چنین نهادی بابرکت و منشا اثر بوده و خواهد بود.

وی گفت: ارزیابی عملکرد جهاد دانشگاهی در این حوزه‌ها نشان دهنده رویکرد صحیح این نهاد انقلابی است که بدور از هیاهوی سیاسی بدنبال اقداماتی اثر گذار با ماهیت انقلابی است لذا در اقدامات فرهنگی مانند مسابقات قرآنی  و مناظرات دانشجویی و ... سایر اقدامات شاخص این نهاد در دانشگاه که انصافا عملکرد مطلوبی داشته است می تواند بعنوان الگویی مناسب برای رویدادهای فرهنگی دانشگاهی  مد نظر قرار گیرد.

 علیجو با بیان اینکه از اول انقلاب تاکنون هرجا رویکرد ها  انقلابی به معنای حرکت عقلانی، شجاعانه، خالصانه و صادقانه، متعهدانه، دوراندیشانه، به دور از ملاحظات سیاسی، دغدغه مندانه و ... بوده است منشا تحول، حرکت روبه جلو و اثرگذار بوده است، تصریح کرد: بحمدالله جهاد دانشگاهی توانسته در این مسیر گام بردارد که نمونه بارز این رویکرد در کشور، عملکرد مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی است که افتخار نه تنها جهاد دانشگاهی بلکه ایران است، پس رمز ماندگاری اقدامات اثرگذار جهاد در همین است.

معاون فرهنگی دانشگاه ارومیه افزود: تجربه چهار دهه انقلاب بیانگر بن‌بست شکنی و حرکت خلاقانه در سیستم بابکارگیری جوانان متعهد و متخصص و خلاق است و قطعا از دلایل موفقیت جهاد دانشگاهی هم استفاده از جوانان با این مقیاس است که الحمدلله اثرات بسیار مثبتی در بر داشته است و خبرگزاری ایسنا و ایکنا بدلیل وجود چنین نیروهایی همواره در حوزه خبر و اطلاع رسانی پیشقدم و و واقع گرا و موفق بود اند و تحت تاثیر هیاهوی سیاسی قرار نگرفته است.


انتهای پیام

کد N1925142