علیرضابیگی: حضور مسئولین در کنار مردم منجر به آرامش می‌شود

سیاسی

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: امروز علامت سوال‌های جدی در خصوص عملکرد مسئولان در ذهن مردم وجود دارد که مردم انتظار پاسخگویی آنها را از سوی مسئولان دارند.

احمد علیرضابیگی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ضرورت حضور مسئولین به منظور پاسخگویی به مردم در تجمعات، بیان کرد: سیره انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب این بوده که مسئولین در کنار مردم حضور داشته باشند و در غم و شادی آنها شریک باشند. ما شاهد بودیم که در زمان وقوع بحران‌هایی نظیر سیل و زلزله، حضور مسئولین در کنار مردم چقدر منجر به آرامش شده بود.

وی در ادامه اظهار کرد: در شرایط موجود که ما با بحران اقتصادی مواجه هستیم و علامت سوال‌های جدی بر روی کارکرد برخی از مسئولین و چگونگی هزینه‌کرد منابع از طریق رسانه‌های مختلف در افکار عمومی القا می‌شود بدگمانی و تردید را در اذهان عمومی نسبت به کارکرد دستگاه‌های مختلف ایجاد کرده است حتی ما شاهد هستیم بخش قابل توجهی از این اخبار مورد تایید منابع رسمی قرار می‌گیرد.

علیرضابیگی افزود: مردم این موارد را می‌بینند و می‌شنوند و انتظار دارند در فرصت‌هایی که برای مسئولین ایجاد می‌شود، مسئولین پاسخگوی سوالات و ابهامات مردم باشند. مسئولین در سطوح مختلف در چارچوب وظایفی که دارند باید در بین مردم حضور یابند و پاسخگو باشند. به هیچ وجه مورد تایید نیست که مسئولین در وزارتخانه‌ها محفوظ باشند و به دور از مردم تصمیماتی بگیرند.

نماینده مردم تبریز در ادامه تصریح کرد: در کنار مردم بودن به مسئولین این امکان را می‌دهد تا بر عملکرد سطوح مختلف تشکیلات خود نظارت داشته باشند. مردم از کارکرد زیردستان مسئولان خبرهای دست اولی دارند که شاید سیستم‌های اطلاعاتی نیز این اطلاعات را در اختیار مسئولین نگذارند.

وی خاطرنشان کرد: اساسا اگر مسئولان در سطوح مختلف احساس کنند که ارتقای آنها بر اساس قضاوت مردم انجام خواهد شد و مردم نیز به راحتی به مسئولین بالادست دسترسی دارند قطعا در رسیدگی به مشکلات مردم با جدیت بیشتری حرکت می‌کنند. اگر مسئولین در تجمعات حضور یابند و مشکلات مردم را بشنوند در تصمیم‌گیری‌های خود به دغدغه‌های آنها توجه می‌کنند و آنها را در اولویت قرار می‌دهند.

علیرضابیگی در پایان گفت: البته باید آنچه که از سوی مسئولین گفته می‌شود پشتوانه اجرایی داشته باشد. اگر مسئولین به آنچه که می‌گویند جامه عمل نپوشانند و در صحبت‌های آنها تردید وجود داشته باشد همواره مورد انتقاد مردم قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

کد N1925034