قرارداد تولید محلول کاتالیست‌های خودرویی

فناوری

در آستانه فرارسیدن تاریخ اعمال تحریم‌های امریکا، جهاد دانشگاهی با انعقاد قراردادی با مگاموتور، مسئولیت تامین محلول کاتالیست‌های خودرویی را بر عهده گرفت.

به گزارش ایسنا، همزمان با سی و هشتمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی قرارداد تامین محلول کاتالیست‌های خودرویی بین سازمان جهاد دانشگاهی تهران با شرکت پرتو افرازان آویژ کیمیا(یکی از تامین‌کنندگان شرکت مگاموتور) منعقد شد.

به موجب این قرارداد که حدود ۱۵۷میلیارد تومان ارزش دارد، روزانه میزان ۵۵۰۰ گرم "کاتالیست پالادیوم" تولید و به این شرکت تحویل می‌شود.

این قرارداد در راستای بومی‌سازی تامین نیازهای صنایع خودرویی کشور و قطع وابستگی به تولیدکنندگان انحصاری جهانی منعقد شده است.

کاربرد این محصول کمک موثری به کاهش آلایندگی خودرو ها و بهبود هوای پاک و زیست محیطی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، دانش فنی این محصول در انحصار سازمان جهاددانشگاهی تهران است که با توجه به تحریم های اخیر تامین آن با مشکلات بسیاری روبرو شده است.

به گزارش ایسنا، شب گذشته در مراسم گرامیداشت سی‌و هشتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی -رئیس جهاد دانشگاهی- در این باره اظهار کرد: قراردادی بسیار بزرگ در زمینه تولید کاتالیست با یکی از کارخانجات اتومبیل‌سازی منعقد کردیم برای فیلترهای کاتالیستی با دانش ایرانی در کشور.

انتهای پیام

کد N1924607