آفتاب
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت‌وگو با ایلنا:

برای همکارانی که مجبور به واردات غیرقانونی شدند متاسفم/باید دید؛ کسی جرات دارد سراغ اسامی منتشر شده برود/ رهبر انقلاب جلوی رانت‌خواری پدرخوانده‌های انقلاب را می‌گیرد

برای همکارانی که مجبور به واردات غیرقانونی شدند متاسفم/باید دید؛ کسی جرات دارد سراغ اسامی منتشر شده برود/ رهبر انقلاب جلوی رانت‌خواری پدرخوانده‌های انقلاب را می‌گیرد

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت:باید ببینیم کسی جرات دارد سراغ آن اسم‌هایی برود که امروز آقای شریعتمداری اعلام کرد غیرقانونی عمل کرده‌اند. این افرادی که خود را پدرخوانده انقلاب می‌دانند و حتی قبل از انقلاب لباس نداشتند اما اکنون بعد از 40 سال در مورد رقم‌های هزار میلیاردی صحبت می کنند. این افراد مگر سالی چقدر کار کرده‌اند که اکنون اینقدر سرمایه دارند.

مهدی دادفر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص صحبت‌های وزیر صنعت درمورد تخلفات خودرویی و انتشار لیست متخلفان گفت: ضمن حمایت از این حرکت باید افرادی که باعث و بانی به وجود آمدن چنین لیستی شده‌اند دستگیر شوند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: این لیست معلول است و علت نیست. علت کسانی هستند که با برنامه‌ریزی قبلی سایت ثبت سفارش را بستند تا اینگونه سوءاستفاده‌ها صورت بگیرد.

وی افزود: آقایان متوجه نبودند که با بستن سایت ثبت سفارش، کسب و کار یک عده‌ای تعطیل می‌شود و جلوی فعالیت‌ آنها مانع اساسی ایجاد می‌کنند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: بعضی از افراد کل زندگی‌ که دارند 20 ماشین وارداتی است که یک شبه آقایان تصمیم گرفتند جلوی آن را بگیرند. این تصمیم‌ها زندگی‌ها را نابود می‌کند.

دادفر افزود: من نمی‌دانم این چه رسمی است که در دولت تدبیر و امید وجود دارد. اینکه یک دفعه صبح تصمیم بگیرند یک کسب و کار را تعطیل کنند. یکبار واردات خودرو را تعطیل کردند و یک روز دیگر صراف‌ها و دلارفروش‌ها را و روز دیگر طلافروش‌ها را. این شیوه‌ای که آقایان در پیش گرفتند و یک شبه تعطیل می‌کنند بدون آنکه هیچ برنامه‌ریزی‌ای داشته باشند و عواقب کار را بسنجند درست نیست. حضرت علی می‌فرمایند آینده حکومت‌ها با تدبیر رقم می‌خورد اما در این سیستم معیوب که تصمیم‌های خلق‌الساعه گرفته می‌شود ما هیچ‌گونه تدبیری ندیدیم.

وی در خصوص وجود اسامی برخی نمایندگی‌ها و اعضای این انجمن در لیست واردکنندگان غیرقانونی خودرو گفت: من هم برای خودمان و هم برای همکارانمان که مجبور شدند تحت فشار خودروها را به صورت غیرقانونی وارد کنند متاسف هستم اما باید متخلف تاوان پس بدهد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: این نکته را فراموش نکنیم که حیف و میل دو بخش است و آن فردی که سرمایه مردم و حقوق دولتی و حیثیت حکومتی را از بین برد نیز باید جواب پس بدهد. اسامی متخلفان اعلام شد اما باید ببینیم کسی جرات دارد سراغ آن اسم‌هایی برود که امروز آقای شریعتمداری در برنامه تلویزیونی گفت غیرقانونی عمل کرده‌اند.

وی اظهار داشت: برخی از این افرادی که خود را پدرخوانده انقلاب می‌دانند و حتی قبل از انقلاب لباس نداشتند اکنون بعد از 40 سال در مورد رقم‌های هزار میلیاردی صحبت می‌کنند. این افراد مگر سالی چقدر کار کرده‌اند که اکنون این قدر سرمایه دارند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو افزود: اگر ما تجارت آزاد داشتیم می‌توانستیم قبول کنیم که فعالیت کرده‌اند اما وقتی تجارت ما در این 40 سال تماما دولتی بوده است کسانی که به قول معروف ترکیده‌اند یعنی رانت داشتند. اما با این وجود ما قهر نمی‌کنیم و از رای خود پشیمان نیستیم و مطمئن هستیم رهبر انقلاب نیز جلوی این پدرخوانده‌ها را می‌گیرد.

وی در خصوص شریعتمداری گفت: ایشان وزیر منطقی و پاکدستی است و این حملاتی که در این چند وقت به ایشان شده نشان داده است که ایشان به دنبال نقطه فساد است. وزیری که جرات می‌کند در حاشیه یک نامه درخواست واردکننده پاراف کند و بعد به معاون خود بگوید آن کار را انجام نده یعنی هیچ مشکلی ندارد وگرنه می‌توانست مثل برخی تلفنی دستور بدهد. وزیری که در برنامه زنده حضور پیدا می‌کند و پاسخگوی سوالات است یعنی مشکلی ندارد والا می‌توانست حتی حاضر به جوابگویی تلفن هم نشود.

کد N1917960

وبگردی