فراخوان حماس برای حمایت از مسجدالاقصی و مقابله با حملات صهیونیست ها

بین الملل,حماس,مسجدالاقصی

جنبش مقاومت اسلامی "حماس" تمامی اقشار ملت فلسطین را به دفاع از مسجد مبارک الاقصی و مقابله قاطعانه با حملات نژادپرستانه و افراطی گرایانه شهرک نشینان صهیونیست فراخواند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی «حماس» تمامی اقشار ملت فلسطین را به دفاع از مسجد مبارک الاقصی و مقابله قاطعانه با حملات نژادپرستانه و افراطی گرایانه شهرک نشینان صهیونیست فراخواند.

«فوزی برهوم» با صدور بیانیه ای مطبوعاتی خاطر نشان کرد که حمله گروه زیادی از شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی و هتک حرمت آن در راستای جنگ دینی سازمان یافته و هدفمند دولت تندروی صهیونیستی و دولت آمریکا علیه ملت فلسطین و مقدسات آن صورت می گیرد که موجودیت و هویت فلسطینی و اسلامی را نشانه رفته است.

برهوم از تمامی اقشار امت خواست که هر چه سریعتر تحرک گسترده ای در تمامی عرصه ها برای حمایت از مسجد الاقصی و حمایت از آن در برابر تلاش ها برای هتک حرمت این مسجد و یهودی سازی آن انجام دهند و هیچ توجیهی برای سکوت وجود ندارد.

مسجد مبارک الاقصی از ساعت ۷ صبح امروز یکشنبه شاهد حملات گسترده شهرک نشینان صهیونیست از سمت باب المغاربه است و شمار زیادی از نظامیان صهیونیست در صحن های این مسجد و بخش های مختلف آن مستقر شده اند.

شاهدان عینی هم گزارش دادند که نظامیان صهیونیست قبل از حمله شهرک نشینان صهیونیست، وارد مسجد الاقصی شده و بخش های مختلف آنرا جستجو کردند و در ادامه ۱۰۰۰ نفر از شهرک نشینان صهیونیست وارد این مسجد شدند و انتظار می رود که شمار این شهرک نشینان در ساعت های آینده افزایش یابد.

کد N1916849