معاون ستاد مدینه خبر داد:

تعداد زائران در مدینه امروز به بیش از ۵ هزار نفر می‌رسد

اجتماعی

معاون ستاد مدینه با اشاره به اینکه شرایط خوبی برای ورود زائران به مدینه منوره و اسکان آنها در هتل‌ها فراهم شده گفت: تا پایان روز گذشته(پنج شنبه) ۲ هزار و ۷۰۶ زائر ایرانی وارد مدینه شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد شاد با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌های لازم برای ورود زائران کشورمان به مدینه منوره صورت گرفته است، اظهار کرد: با پروازهایی که امروز (جمعه) وارد مدینه می‌شود، تعداد زائران کشورمان به ۵ هزار و ۲۲۲ نفر می‌رسد.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد زائران، مدینه قبل و ۵۰ درصد مدینه بعد هستند. اولین کاروان زائران روز ۲۷ تیر وارد مدینه شده اند و پس از شش روز از مدینه به مکه خواهند رفت.

معاون ستاد مدینه تصریح کرد: اولین زائران کشورمان در فرودگاه مدینه توسط کشور میزبان مورد استقبال قرار گرفتند. همچنین با حضور نصرالله فرهمند رئیس ستاد مکه، بنده و سایر مسئولان کشورمان در مدینه و مسئولان موسسه الاهلیه عربستان از زائران با گل، گلاب و شیرینی در هتل روضه‌المبارک استقبال خوبی انجام شد.

شاد خاطرنشان کرد: خدمات اسکان، تغذیه و تدارکات و خدمات‌رسانی به زائران توسط مدیران مجموعه ایرانی و نظارت توسط همکاران ستادی در حال انجام است.   همچنین آشپزخانه های مدینه فعال شده اند و غذای مورد نیاز زائران را طبخ می‌کنند.

معاون ستاد مدینه با بیان اینکه ورود و خروج زائران در فرودگاه مدینه به شکل مطلوبی در حال انجام است بیان کرد: ما آماده پذیرایی از زائران هستیم که وارد مدینه شده یا در روزهای آینده وارد می‌شوند. خوشبختانه زائران به حرم رسول الله (ص) مشرف شده و زیارت می‌کنند که  روند زیارت و همچنین نحوه خدمات رسانی به زائران مطلوب است.

شاد درپایان با اشاره به خدمات پزشکی در مدینه منوره افزود: داروهای مورد نیاز وارد مدینه شده و در اختیار مراکز پزشکی قرار گرفته است. ۴ مرکز پزشکی مدینه نیز با ورود زائران در حال راه‌اندازی است و بصورت شبانه‌روزی به زائران ارائه خدمت خواهند داشت. در این مراکز پزشک عمومی و متخصص به زائران خدمت خواهد کرد.
 

کد N1915383