گفتگوی خبرنگار مهر با سارق مسلح بانک:

برای پاس کردن چک‌هایم بانک زدم / برای حفاظت از خودم اسلحه خریدم

حوادث

سارق مسلح بانک انگیزه سرقتش را پاس کردن چک های خود عنوان کرد و گفت: اسلحه را برای حفاظت از خودم خریداری کرده بودم.

سارق مسلح بانک در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره انگیزه سرقت خود گفت: من راننده بیابان هستم و تفنگی که با آن سرقت کردم را برای حفاظت از خودم در بیابان ها خریداری کرده بودم.

وی افزود: نقشه سرقت از بانک یک روز قبل به ذهنم رسید. چند روزی بود که درگیر پاس نشدن چک هایم بودم و می خواستم به هر صورت که شده چک ها را پاس کنم.

این سارق بانک در تشریح  جزئیات سرقت اظهار داشت: ساعت ۷:۳۰ وارد بانک شعبه نعمت آباد شدم. بانک خیلی خلوت بود و به نظرم زمان مناسبی برای سرقت به شمار می رفت.

وی افزود: وارد بانک که شدم اول با قفلی که همراه داشتم در را از پشت قفل کردم تا کسی وارد بانک نشود بعد اسلحه ام را به سمت سقف گرفتم و یک تیر هوایی شلیک کردم. صدای شلیک که بلند شد همه وحشت کردند و جیغ کشیدند هم کارمندان و هم مشتریان بانک.

سارق بانک خاطرنشان کرد: البته فشنگ ها مشقی بود و آسیبی نمی زد اما صدای آن طوری بود که همه وحشت زده شدند. رو به کارمندان کردم و گفتم اگر پول ندهید به سمت شما شلیک می کند.

وی یادآور شد: به سمت گاوصندوق رفتم و از رئیس بانک خواستم آن را باز کند. وقتی گاوصندوق را باز کرد هرچه درون آن بود را داخل کیف دستی ریختم و به سمت خروجی حرکت کردم. اما وقتی کلید را داخل قفل قرار دادم که در را باز کنم کلید گیر کرده بود و در باز نمی شد. خیلی ترسیدم. کارمندان بانک هم متوجه ترس من شدند و به سمت من جلو می آمدند. همان موقع هم شنیدم که کسی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته است.

وی افزود: برای این که کارمندان بانک جلوتر نیایند یک گلوله به سمت پای یکی از آنها شلیک کردم که فقط شلوار آن کارمند را پاره کرد اما همزمان با آن کارمندان مرا دستگیر کردند.

سارق بانک اظهار داشت: بلافاصله مأموران کلانتری خودشان را به محل رسانده و علاوه بر اینکه به من دستبند زدند موتوری که با آن آمده بودم را نیز مصادره کردند.

کد N1914857