واکنش شورای نظارت بر صداوسیما به پخش مستند مائده هژبری از تلویزیون

مائده هژبری, شاخ‌های اینستاگرام, پلیس فتا, شبکه های اجتماعی, علت بازداشت مائده هژبری, مائده هژبری کیست, اعترافات مائده هژبری, فیلم اعترافات مائده هژبری, رسانه, مائده هژبری, مستند مائده هژبری, مستند بی راهه

در جلسه 449 شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در خصوص پخش مستند بیراهه در رسانه ملی تصمیماتی اخذ شد.

[sub] به گزارش ایلنا، جلسه 449 شورای نظارت بر سازمان صداوسیما روز دوشنبه 25 تیر 97 به ریاست حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای و با حضور نمایندگان قوای سه گانه در محل دبیرخانه شورا برگزار شد.
در این جلسه پس از بررسی و استماع گزارشات واصله، مصوبات زیر در خصوص پخش مستند " بیراهه " به تصویب رسید:

1. جریانی فعال و هدایت شده از خارج از کشور وجود دارد که حرمت‌شکنی، هنجارستیزی و اباحه‌گری در فضای واقعی و مجازی را در دستور کار خود قرار داده است.

شورای نظارت، سازمان صداوسیما را موظف به روشنگری و تنویر افکار عمومی نسبت به وجوه مختلف و ابعاد متنوع این پدیده می‌داند و از رویکرد این سازمان در مواجهه منطقی و حرفه‌ای با مفاسد اجتماعی سازمان یافته حمایت می‌کند.

2. در موضوع مستند اخیر «بیراهه» بررسی شورای نظارت نشان داد که پخش این برنامه بدون هماهنگی با قوه قضائیه بوده است؛ از این جهت به سازمان تذکر لازم داده می‌شود.

3. به سازمان توصیه می‌شود در پرداختن به موضوعاتی که دارای ابعاد اجتماعی، فرهنگی و قضایی است از مشاوره‌های لازم بهره‌مند شود و هماهنگی‌های لازم را با نهادهای ذیربط انجام دهد.

کد N1913661