آفتاب

معاون اول دادستان کل در گفتگو با مهر؛

مردم اموال خاوری را معرفی کنند/ مصادره اموال نامشروع قاچاقچیان

مردم اموال خاوری را معرفی کنند/ مصادره اموال نامشروع قاچاقچیان

معاون اول دادستان کل کشور از مردم خواست اموال خاوری را به قوه قضائیه معرفی کنند.

حجت الاسلام محمد مصدق در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص رویه شناسایی اموال قاچاقچیان که به نام افراد دیگر ثبت شده است، گفت: دادستانی خودش ورود نمی کند و ابزار دادستانی کل دادستانی ها و دادستان های حوزه های قضائی هستند.

وی افزود: آنچه مربوط به تهران است از طریق دادستان عمومی و انقلاب تهران در حال پیگیری است و پرونده هایی در این رابطه در حال بررسی است.

معاون اول دادستان کل کشور تصریح کرد: اموالی شناسایی می شود که در مظان نامشروع بودن است و چنانچه محرز شد اموال نامشروع است، مصادره می شود.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر رویه شناسایی اینگونه اموال در دستور کار است، چرا در مورد اموال خاوری و پرونده این شخص چنین رویه ای انجام نشد؟ گفت: قوه قضائیه به این پرونده ورود کرده است و از طرف دادستانی کل کشور اعلام می کنم اگر چنانچه خاوری در جایی ملک یا اموالی دارد، مردم اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمودرضا خاوری که مدیر عاملی بانک ملی را در کارنامه خود دارد، بر اساس حکم بدوی دادگاه انقلاب، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به ۲۰ سال حبس محکوم شده است. وی بابت دریافت رشوه به ۱۰ سال حبس و  بابت رشوه دریافتی معادل مبلغ دریافتی به پرداخت جزای نقدی و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده است.

محسنی اژه ای پیش از این در رابطه با ضمانت اجرای حکم گفته بود؛ اگر خاوری محکوم به مسائل مالی باشد این قابل اجرا است اما اگر محکوم به حبس باشد، فعلا کاری از دستمان بر نمی آید.

کد N1913509

اخبار مرتبط

تازه های خبری