آغاز عملیات اجرایی چهار خطه کردن محور رشت- جیرده

راه و مسکن,استان گیلان,بیمارستان,سازمان برنامه و بودجه,وزارت راه و شهرسازی,وزیر راه و شهرسازی

استاندار گیلان از آغاز عملیات اجرایی چهار خطه کردن محور رشت- جیرده خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی سالاری در نشست بررسی روند احداث راه آهن قزوین- رشت با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور که ظهر امروز  در محل ایستگاه راه آهن در فلکده رشت برگزار شد، به مسیر پرتردد و پرحادثه رشت به جیرده اشاره و خاطرنشان کرد: توافقنامه 20 میلیارد تومانی به منظور تسهیل در تردد و کاهش حوادث پروژه چهار خطه کردن مسیر رشت به جیرده که 9 کیلومتر است بین استانداری و شرکت توسعه زیرساخت امروز به امضاء رسیده است.

استاندار گیلان افزود: در این توافقنامه 10 میلیارد تومان از اعتبارات استانی و 10 میلیارد تومان از طریق منابع شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تأمین می‌شود.

وی گفت: همزمان با شروع عملیات اجرایی چهار خطه کردن محور رشت- جیرده از سهم استان گیلان 2 میلیارد تومان پرداخت شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه با اتمام پروژه راه آهن قزوین- رشت،‌روحانی به گیلان سفر می‌کند، افزود: در سفر استانی رئیس‌جمهور به گیلان علاوه بر بهره‌برداری از پروژه راه آهن، پروژه‌هایی همچون بیمارستان‌ها، راه‌ها و دیگر پروژه‌هایی که قابل بهره‌برداری است، افتتاح می‌شود.

وی با قدردانی از پیگیری‌های نوبخت و مجموعه وزارت راه و شهرسازی در روند احداث پروژه راه آهن اظهار داشت: در نشست اخیر مدیران کشوری و استانی در سازمان برنامه و بودجه نوبخت وعده‌ تزریق 48 میلیارد تومانی به پروژه راه آهن را داده‌ بود که در هفته اخیر محقق شد.

سالاری به ایجاد مرکز نمایشگاهی تولید و عرضه سازه‌های چوبی در مجاورت ایستگاه راه آهن در فلکده اشاره و خاطرنشان کرد: این مرکز به واسطه استفاده از زیرساخت‌های موجود در این نقطه انتخاب شده و با افتتاح راه آهن از بُعد تجاری در آینده مرکز تولید و عرضه سازه‌های چوبی در سراسر کشور خواهد بود.

در این نشست معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با تقدیر از حمایت‌های معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و پیگیری‌های استاندار گیلان درخصوص تسریع در روند احداث راه آهن قزوین- رشت گفت: راه آهن قزوین- رشت به واسطه قرار گرفتن در مسیر اتصال کریدور شمال- جنوب در حوزه حمل و نقل ملی و بین‌المللی از اهمیت خاصی برخوردار است.

خیراله خادمی به سرعت گرفتن احداث راه آهن قزوین- رشت باتوجه به تزریق نقدینگی به این پروژه در هفته اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: از هر ظرفیتی برای تسریع در بهره‌برداری این پروژه در آینده‌ای نزدیک استفاده می‌کنیم.

کد N1913385