رسانه ملی، بخوانید میلی/ با پخش اعتراف مائده مشکلات اقتصادی حل شد؟

مائده, مائده هژبری, اینستاگرام, کلیپ رقص, اعترافات مائده

ما که مائده را نمی‌شناختیم هم پس از این سر و صداها تصمیم گرفتیم به پیجش در اینستاگرام سری بزنیم. البته خیلی‌ها هم مثل ما او را نمی‌شناختند و پس از این حرف و حدیث‌ها در رسانه و مطبوعات تصمیم گرفتند که مائده را بیشتر بشناسند

آفتاب: چند روزی است همه گیر داده‌اند به مائده؛ دختری که کلیپ‌های رقصش در فضای مجازی بسیار طرفدار داشت. یک جا اعترافاتش را پخش می‌کند، یک جا راست و دروغ را با هم قاطی می‌کند و درباره‌اش می‌نویسد، یکی از او حمایت می‌کند، دیگری برایش حکم صادر می‌کند و...
داستان از جایی شروع شد که رسانه ملی، ۱۵ تیر ماه در مستند «بی راهه» از شبکه یک، سه دختر و یک پسر که چهره‌هایشان را محو کرده بود را به تصویر کشید که به قول رضا رشیدپور نازنین، شاخ اینستا بودند و کلیپ‌های خودشان را روی پیج اینستاگرام شان می‌گذاشتند و پلیس آنها را دستگیر کرده بود.
ما که مائده را نمی‌شناختیم هم پس از این سر و صداها تصمیم گرفتیم به پیجش در اینستاگرام سری بزنیم. البته خیلی‌ها هم مثل ما او را نمی‌شناختند و پس از این حرف و حدیث‌ها در رسانه و مطبوعات تصمیم گرفتند که مائده را بیشتر بشناسند! تعدادی از کاربران فضای مجازی او را به باد انتقاد گرفتند و اما تعدادی بیشتر، به حمایت از او مطالب مختلف نوشته‌اند.
آقا محمود شهریاری، مجری ممنوع الکار تلویزیون در این مورد می‌گوید: پخش اعترافات تکان دهنده این دختر از رسانه‌ای که این روزها به خاطر فوتبال، تبدیل به قمار خانه حلال و کازینوی اسلامی شده باعث جریحه دار شدن احساسات مردم شده است در حالی که هیچ اختلاس‌گری برای اعتراف به این رسانه آورده نمی‌شود.
از طرفی، زهرا رهنورد در سایت کلمه گفت رئیس صدا و سیما، از وجدان عمومی ملت ایران عذرخواهی کند.
کاری به این صحبت‌ها و حرف و حدیث‌ها نداریم. نمی‌خواهیم سیاه نمایی هم کنیم اما در بین این حواشی، به یاد اتفاقی افتادم که چندی پیش در پی اکران فیلم «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا در سالن پردیس کوروش رخ داد و آنجا را تبدیل به جولانگاه عده‌ای برای تبلیغ این فیلم کرده بود؛ البته می گویند بی خبر از عوامل ارشد فیلم! اجرا کننده این به اصطلاح تبلیغ که خود را مجری و تهیه کننده تلویزیون معرفی می‌کرد در اینستاگرامش خود را شاخ اینستاگرام مطرح کرده بود. قضیه از این قرار بود که آقای شاخ اینستا خود را به شکل بازیگر نقش داعش در فیلم به وقت شام درآورده بود و به همراه عده‌ای از دست اندرکاران فیلم که آنها نیز گریم داعشی داشتند وارد پردیس کوروش شدند و رعب و وحشت بسیاری ایجاد کردند. البته این حرکت با واکنش بسیاری از هنرمندان روبرو شد که آقای شاخ اینستاگرام هم با بد دهنی از خجالت هر یک از کسانی که از او انتقاد کرده بودند در آمد.
نمی‌دانم چرا رسانه ملی در آن زمان آقای شاخ اینستاگرام را به برنامه «بی راهه» نیاورد و از او توضیح نخواست که چرا با حالتی وحشیانه در پردیس کوروش، بستنی بچه‌ها را خوردی و روبروی مردم عادی با قداره و قمه ظاهر شدی؟!
آیا به نظر شما کشاندن پای چند نوجوان به تلویزیون به خاطر انتشار کلیپ رقص و صرف هزینه بیت المال برای ساختن چنین برنامه‌ای معقول به نظر می‌رسد؟

محسن باقری
کد N1910629