امکان پرداخت با تاخیر حقوق ورودی گمرک فراهم شد

كلان ، پولی ، مالی,تجارت,حقوق,گمرک,نقدینگی,گمرک ایران

رییس‌کل گمرک ایران با بیان اینکه رویکرد گمرک کمک به رونق تولید و تجارت است، گفت: واحدهای تولیدی می توانند حقوق ورودی گمرک را با تاخیر پرداخت کنند.

به گزارش ایلنا؛ فرود عسگری روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی امکان ترخیص مواد اولیه ورودی به کشور به طور نسیه را از دیگر سیاست‌های حمایتی گمرک عنوان کرد و گفت: در این شرایط تولید کننده می‌تواند ۵۰ تا ۶۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز واحد تولیدی خود را ترخیص و پس از تولید و سوددهی نسبت به ترخیص بقیه مواد اولیه اقدام کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه ورود موقت مواد اولیه با حداقل تشریفات و بدون ثبت سفارش کمک بزرگی به واحدهای تولیدی است، افزود: برای واحدهای تولیدی که با کمبود نقدینگی مواجهند این امکان فراهم شده که حقوق ورودی خود را سریع مسترد کنند.

عسگری همچنین گفت: تجار در شرایط اضطرار می توانند نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کرده و در مدت یک هفته اسناد لازم را به گمرک ارائه دهند.

وی با اشاره به ظرفیت های تجاری و صنعتی استان آذربایجان شرقی همچون وجود منطقه آزاد ارس، سه اداره کل گمرک تبریز، جلفا و سهلان، اظهارداشت: با اجرای سامانه الکترونیکی امور گمرکی با ۲۷ سازمان از طریق پنجره واحد گمرکی ارتباط برقرار شده است.

رییس کل گمرک ایران با اشاره به رشد ۲۲ درصدی صادرات غیرنفتی کشور در ۲ ماهه ابتدایی سال جاری، گفت: در این مدت ۷ میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی از طریق مبادی گمرکی کشور صادر شده است.

 

کد N1888990